Wygrywa zza krat

mk

publikacja 22.10.2018 11:51

Dotychczasowy wójt gminy Daszyna od maja siedzi w areszcie, a i tak zdobył najwięcej głosów. Poparła go prawie połowa wyborców.

Na dotychczasowego wójta swój głos oddała prawie połowa mieszkańców gminy, którzy udali się do urn Na dotychczasowego wójta swój głos oddała prawie połowa mieszkańców gminy, którzy udali się do urn
Marcin Kowalik /Foto Gość

W gminie Daszyna (pow. łęczycki) znane są już wyniki wyborów. I turę wygrał dotychczasowy wójt. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że od maja przebywa w areszcie. Zbigniew W. jest podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, której celem było wyłudzanie dotacji rolniczych. Nie przyznaje się do winy.

Ponieważ nie został skazany, mógł ubiegać się o urząd wójta i uzyskał bardzo duże poparcie wyborców - 48,47 proc. Do tego, żeby już w I turze został wybrany wójtem na kolejną kadencję zabrakło 28 głosów.

O tym, że w gminie odbędzie się II tura wyborów informuje uchwała Gminnej Komisji Wyborczej. Jeśli Zbigniew W. wygra wybory i później zostanie skazany, może stracić mandat.