Miłość ma różne oblicza

Magdalena Gorożankin Magdalena Gorożankin

dodane 23.10.2018 17:13

W Zespole Szkół Publicznych im. Ks. Mariana Lipskiego w Osuchowie obchodzono Dzień Papieski. Uroczystość została połączona z wręczeniem legitymacji i koszulek członkom Szkolnego Koła Caritas.

Uczniowie wystąpili w programie artystycznym Uczniowie wystąpili w programie artystycznym
Magdalena Gorożankin /Foto Gość

Obchody zorganizowano w poniedziałek 22 października, gdy przypadło liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Uczniowie przygotowali program słowno-muzyczny, w którym szczegółowo wyjaśnili hasło tegorocznego Dnia Papieskiego „Promieniowanie Ojcostwa”. Przedstawiając różne wydarzenia z życia świętego, przytaczając jego słowa i utwory literackie, uczniowie uświadamiali społeczność szkolną, że miłość ma różne oblicza. Od rodzicielskiej, która ściśle związana jest z ojcostwem, przez braterską, po miłość między dwojgiem ludzi. Do każdego rodzaju miłości młodzi ludzie znaleźli odpowiednie cytaty lub przesłania świętego papieża.

O miłości mówił także proboszcz osuchowskiej parafii ks. Jerzy Witkowski, który podczas uroczystości wręczył członkom szkolnego koła Caritas legitymacje. – Miłość tłumaczona i rozumiana jest na wiele sposobów. Na przykład „amor” – tę chyba najlepiej rozumiecie, jak amory wam w głowach – żartował ks. proboszcz. – Jednak „caritas” to miłość, która jest przyjaźnią. Cieszę się, że praktykujecie ją w tej szkole, że chcecie pomagać tym, którzy są waszymi przyjaciółmi, kolegami, potrzebującymi. Z dumą wręczam legitymacje, licząc, że co roku będą kolejne – dodał ks. Witkowski.

Legitymacje otrzymało 12 członków. Dodatkowo zostali wyposażeni w koszulki, które założył im ks. Tadeusz Przybylski, dziekan mszczonowski, także obecny podczas uroczystości. Młodzież jeszcze tego samego dnia ruszyła do działania i pomocy innym. Na korytarzu sprzedawała ciasto, z którego dochód przekaże na szczytny cel.