Finał odbędzie się w marcu

jb

publikacja 28.10.2018 14:55

Rozpoczęły się eliminacje XV Grand Prix Diecezji Łowickiej w Piłce Nożnej Halowej Liturgicznej Służby Ołtarza. W turnieju w Sochaczewie zwyciężyła reprezentacja parafii w Jaktorowie.

Zwycięski zespół z parafii w Jaktorowie Zwycięski zespół z parafii w Jaktorowie
Jakub Borkowski

Zawody odbyły się w sali Szkoły Podstawowej nr 1. Rywalizowały drużyny rejonu sochaczewsko-żyrardowskiego w kategorii lektor młodszy, obejmującej uczniów klas od VI do VIII podstawówki i III gimnazjum.

W turnieju zagrały reprezentacje parafii: św. Wawrzyńca w Sochaczewie, MB Nieustającej Pomocy w Sochaczewie, MB Pocieszenia w Żyrardowie, św. Bartłomieja Ap. w Rybnie, Świętej Rodziny w Jaktorowie oraz św. Michała Archanioła w Zycku.

Mecze toczyły się w dwóch grupach. Po nich nastąpiły półfinały. W pierwszym z nich spotkały się drużyny z Sochaczewa. Po 10 minutach regulaminowego czasu mecz zakończył się wygraną 5:3 ministrantów z parafii św. Wawrzyńca.

Drugi półfinał, rozegrany pomiędzy drużynami z Jaktorowa i Zycka, zakończył się wynikiem 1:1. O tym, kto zagrał w finale, zadecydował konkurs rzutów karnych. Wyższość pokazali zawodnicy z Jaktorowa, ustanawiając ostateczny wynik meczu na 4:3.

Mecz o III miejsce w regulaminowym czasie gry zakończył się również wynikiem 1:1. W rzutach karnych lepsza była drużyna z Zycka, która triumfowała nad drużyną z parafii MB Nieustającej Pomocy w Sochaczewie. Wynik to 3:1.

Finał turnieju rozegrany został pomiędzy drużynami z parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie i Jaktorowa. Triumf w regulaminowym czasie gry wywalczył Jaktorów, ustanawiając wynik meczu na 2:1.

Ostateczna kolejność turnieju:

1. Jaktorów
2. Sochaczew - św. Wawrzyniec
3. Zyck
4. Sochaczew - MB Nieustającej Pomocy
5. Żyrardów - MB Pocieszenia
6. Rybno

Najlepszym bramkarzem turnieju został Filip Błaszczyk z parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie, a najlepszym strzelcem - Michał Nowakowski z parafii MB Nieustającej Pomocy w Sochaczewie.

Po rozgrywkach nastąpiło rozdanie pamiątkowych dyplomów i pucharów. Wręczyli je dziekani dwóch sochaczewskich dekanatów - dziekan dekanatu Sochaczew-Boryszew ks. Jacek Skrobisz oraz dziekan dekanatu Sochaczew - św. Wawrzyniec ks. Piotr Żądło. Objęli oni patronat nad turniejem. Za organizację byli odpowiedzialni wikariusze z obu parafii - ks. Mariusz Makowski z Boryszewa oraz ks. Grzegorz Krupa ze św. Wawrzyńca.

Dwie pierwsze drużyny awansowały do finału diecezjalnego, który odbędzie się w 9 marca 2019 r. w Rawie Mazowieckiej.