Spotkanie z idolem

Magdalena Gorożankin Magdalena Gorożankin

dodane 31.10.2018 23:34

Noc Świętych w Żyrardowie w tym roku odbyła się w parafii św. Karola Boromeusza. Wierni zgromadzili się na wspólnej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem.

Eucharystii przewodniczył ks. Grzegorz Grzegorczyk Eucharystii przewodniczył ks. Grzegorz Grzegorczyk
Magdalena Gorożankin / Foto Gość

W Wigilię Wszystkich Świętych mieszkańcy Żyrardowa i okolic zgromadzili się w kościele św. Karola Boromeusza, by na wspólnej Eucharystii dziękować za przykład świętych i prosić, by kiedyś dołączyć do ich grona.

Przy Stole Eucharystycznym stanęli księża z wszystkich żyrardowskich parafii. Eucharystii przewodniczył ks. Grzegorz Grzegorczyk, który w słowach homilii zachęcał do dążenia do świętości i nie ustawania w tej drodze. – Znajdźcie choć jedną cechę w wybranym świętym i starajcie się rozwijać ją u siebie. Jeden ze świętych powiedział „ile jest ludzi na świecie tyle jest dróg do świętości”. Dla każdego jest szansa. Nasza droga polega na nieustannym nawracaniu i dążeniu do nieba. Starajmy się o to każdego dnia – mówił ks. Grzegorczyk. W trakcie homilii przedstawiono zgromadzonym życiorysy świętych, którzy byli obecni w relikwiach podczas uroczystości – św. Romana, św. Zygmunta Felińskiego, św. Jana Bosko i św. Karola Boromeusza. O oprawę muzyczną liturgii zadbał chór parafialny.

Wśród wiernych, którzy przyszli na spotkanie ze świętymi, dużą grupę stanowiła wspólnota „Armia Boga” z parafii Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie. – Spotykamy się we wspólnocie po to, aby wzrastać w Chrystusie i uczyć się wzajemnie żyć tak, aby każdy dzień zbliżał nas do świętości. W naszym codziennym życiu staramy się naśladować świętych, czerpać z ich życiorysów. Noc Świętych to trochę jak spotkanie z idolem. Dla naszej grupy był to piękny czas i bardzo się cieszymy, ze udało nam się być tam razem – mówi Maria Lipińska.

Noc Świętych zakończyła się odśpiewaniem litanii do Wszystkich Świętych przed Najświętszym Sakramentem oraz wspólną agapą.