Nie wstydźcie się świętości!

Agnieszka Napiórkowska Agnieszka Napiórkowska

dodane 01.11.2018 02:00

Po raz drugi Noc Świętych miała swoją odsłonę w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Skierniewicach. Był to wieczór wypełniony śpiewem, refleksją i modlitwą, przeżywaną pod hasłem: „My święci jak oni”.

W świątyni obok Najświętszego Sakramentu ustawiono 13 relikwii W świątyni obok Najświętszego Sakramentu ustawiono 13 relikwii

Po raz drugi Noc Świętych miała swoją odsłonę w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Skierniewicach. Był to wieczór wypełniony śpiewem, refleksją i modlitwą. przeżywaną pod hasłem: „My święci jak oni”.

W modlitewnym czuwaniu w obecności Najświętszego Sakramentu i 13 świętych, wśród których byli m.in. bł. Honorat Koźmiński, patron diecezji, św. Jan Paweł II, św. s. Faustyna Kowalska, bł. Jakub Alberione, św. Teresa z Lisieux, św. Maria Goretti, św. Charbel, uczestniczyli kapłani, dorośli, dzieci i młodzież. Najliczniejszą grupę stanowili przygotowujący się do sakramentu bierzmowania. Podczas czuwania były m.in. krótkie refleksje, konferencje na temat świętości wygłoszona przez ks. Karola Chrapulskiego, śpiew, przyzywanie wstawiennictwa świętych i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zgromadzeni wysłuchali także krótkich życiorysów świętych i błogosławionych. Nikt z obecnych nie musiał wyobrażać sobie, jak dana osoba wygląda, obok relikwii ustawiano bowiem ich fotografie.  

– Świętość to codzienność – przekonywał w konferencji ks. Karol Chrapulski. – Wszyscy jesteśmy wezwani na swojej drodze życia do świętości. Nie wszyscy znajdujący się w kanonie świętych dobrze zaczynali. Bywało, że na początku byli zatwardziałymi grzesznikami. Najważniejsze jest to, że wszyscy święci dobrze skończyli. Trzeba pamiętać, że każdy ma swoją drogę do doskonałości. I każdy powinien być sobą, a to znaczy nie powinien wstydzić się świętości i wędrowania z Jezusem – mówił kapłan.

 Później modlitwę przy relikwiach i Najświętszym Sakramencie poprowadził ks. Tomasz Wójcik. Zebrani wzywali wstawiennictwa świętych, którzy poświęcili się modlitwie, głoszeniu słowa Bożego, służbie chorym i wychowaniu dzieci i młodzieży.

Na zakończenie do ołtarza zostały zaproszone dzieci, które do świątyni przybyły przebrane za świętych. Każde z nich otrzymało prezent niespodziankę.