Kwesta na rzecz nepalskiej szkoły

Agnieszka Napiórkowska Agnieszka Napiórkowska

dodane 09.12.2018 23:37

Młodzież z Katolickiego Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Pawła II w Rawie Mazowieckiej kwestowała na rzecz uczniów z Nepalu.

Uczniowie przygotowali krótką prezentację o szkole w Nepalu Uczniowie przygotowali krótką prezentację o szkole w Nepalu
Archiwum"Katolika"

W październiku tego roku Katolickie Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Pawła II w Rawie Mazowieckiej, poprzez Organizację Narodów Zjednoczonych, nawiązało kontakt z małą, liczącą 130 uczniów i 5 nauczycieli, szkołą w Nepalu. Szkoła posiada tylko klasy, ławki i stoliki, brak w niej światła, nie mówiąc już o komputerach. Placówka nie posiada nawet jednej toalety. Uczniowie z Rawy postanowili wesprzeć swoich kolegów i koleżanki.

W tym celu w niedzielę 9 grudnia przedstawili krótką prezentację o siostrzanej szkole. – Proszę Państwa, z radością, ale jednocześnie z poczuciem ogromnej odpowiedzialności, przedstawiamy siostrzaną szkołę naszego rawskiego Katolika – szkołę podstawową Shree Siddihi Ganesh w wiosce Purandhara w Nepalu – mówili rawscy licealiści. – Uczniowie tej szkoły to dzieci w wieku od dwóch do dwunastu lat, otwarte na świat, zainteresowane wszystkim, co się dookoła nich dzieje. Bezbronne, ufające rodzicom i nauczycielom. My, ich starsi koledzy, wiemy już, że lata spędzone w szkole podstawowej mają duży wpływ na dalsze dorosłe życie. Dlatego chcemy, aby nasza pomoc dotarła do nich tak szybko, jak to tylko możliwe – wyjaśniali młodzi ludzie.

Po każdej Mszy św. licealiści kwestowali na rzecz uczniów z Nepalu.
Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na założenie w szkole elektryczności i zakup komputera, co da tamtejszym dzieciom możliwość komunikacji ze światem.