Roraty z "Małym Gościem"

Agnieszka Napiórkowska Agnieszka Napiórkowska

dodane 24.12.2018 02:00

Od lat w parafiach diecezji podczas Mszy św. roratnich wykorzystywane są materiały duszpasterskie "Małego Gościa Niedzielnego". Nie inaczej było w 2018 roku.

W parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie jedno z dzieci zabierało do domu figurę Matki Bożej W parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie jedno z dzieci zabierało do domu figurę Matki Bożej
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

W tym roku materiały przybliżały Trzecią Osobę Trójcy Przenajświętszej. Przez przykład postaci biblijnych dzieci, a także dorośli poznawali dary Ducha Świętego, a przez historie ludzi bardziej współczesnych - Jego owoce.

W świątyniach obok adwentowych dekoracji umieszczano duży baner z symbolem Trzeciej Osoby Boskiej, na którym na promieniach doklejano dary Ducha Świętego. W wielu parafiach duszpasterze nie poprzestali na tym.

W parafii Opieki Matki Bożej Bolesnej w Nowym Mieście przeżywanie Adwentu wzmacniała peregrynacja figurki małego Jezusa po domach dzieci. Każdego dnia była ona losowana spośród, tych, którzy przynosili serca z dobrymi uczynkami. Uczniowie biorący udział w Roratach każdego dnia otrzymywali drobiazgi - znaczek, słodycze, słodkie bułki.

W parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej, podobnie jak w latach ubiegłych, po domach dzieci peregrynowała figura Matki Bożej. Dla Mamy Jezusa przygotowano specjalną skrzynkę do bezpiecznego transportu. O tym, czyj dom odwiedzi Maryja, decydowało losowanie. Ze względu na remont w tym roku duszpasterze nie mogli zaprosić dzieci na posiłek, w którego przygotowanie włączali się rodzice.

Na ciepłe kakao mogli liczyć wierni z najmłodszej skierniewickiej parafii. Starszych budziła doskonała kawa.

W Białej Rawskiej uczniowie udający się na Roraty dodatkowo tworzyli kolorowy łańcuch, który zawiśnie jako dekoracja przy szopce.