Bóg daje nam wszystkim czas

Marcin Kowalik Marcin Kowalik

dodane 01.01.2019 11:24

W bazylice katedralnej w Łowiczu ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba przewodniczył Mszy św. i nabożeństwu na zakończenie 2018 roku.

Bp Andrzej F. Dziuba błogosławi Najświętszym Sakramentem Bp Andrzej F. Dziuba błogosławi Najświętszym Sakramentem
Marcin Kowalik /Foto Gość

Eucharystię koncelebrowali bp Wojciech Osial, biskup pomocniczy diecezji łowickiej, proboszcz parafii katedralnej ks. Robert Kwatek oraz ks. Bogdan Skóra, rezydent parafii i kapelan Zakładu Karnego w Łowiczu i ks. Andrzej Sylwanowicz, kapelan biskupa łowickiego.

- Wydaje się, że nie tak dawno w imię Boga Trójjedynego rozpoczęliśmy rok, który dzisiaj pragniemy z Bogiem Trójjedynym zakończyć - mówił na początku Mszy św. bp Dziuba.

Homilię wygłosił ks. Kwatek. - Bóg daje nam wszystkim czas, ale jednocześnie - chociaż ten czas płynie dla wszystkich jednakowo - każdy z nas według swojego powołania i doświadczeń życiowych ma przede wszystkim wzrastać w mądrości. Dążyć do nieskalaności życia, aby się okazało, żeśmy naprawdę dojrzeli do miary człowieka, której pragnie od nas Bóg na wzór Jezusa Chrystusa - mówił ks. Kwatek.

Na zakończenie Mszy św., przed wystawionym na ołtarzu Najświętszym Sakramentem, bp Dziuba, a za nim wszyscy zebrani w świątyni, dziękowali Bogu za miniony rok, błagali o wybaczenie za popełnione w tym czasie zło i prosili o błogosławieństwo na 2019 rok. Odśpiewano hymn "Te Deum".