XV Diecezjalne Czuwanie Młodzieży w Intencji Powołań

Agnieszka Napiórkowska Agnieszka Napiórkowska

dodane 25.04.2019 22:09

W sobotę 11 maja w kościele pw. św. Jakuba w Skierniewicach odbędzie się jubileuszowe czuwanie młodzieżowe w intencji powołań. Modlitwie będzie przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba.

Siostra Alicja ma nadzieję, że do Skierniewic przybędzie wielu młodych ludzi. Siostra Alicja ma nadzieję, że do Skierniewic przybędzie wielu młodych ludzi.
s. Lucyna Tomków

W różnych parafiach diecezji łowickiej w sobotę poprzedzającą Niedzielę Dobrego Pasterza młodzież diecezji, kapłani i siostry zakonne gromadzą się, aby wspólnie prosić o dar nowych i świętych powołań do służby w Kościele. Tym razem spotkanie odbędzie się 11 maja o 19.00 w Skierniewicach, w parafii św. Jakuba.

Hasło towarzyszące modlitwie brzmi: „Pójdźcie za Mną!”. – Organizując czuwanie, nie myślimy o tym, by było ono kolejnym show dla młodzieży. Chodzi o to, by był to moment zastanowienia się nad swoim życiem, nad planami, marzeniami, lękami i możliwością skonfrontowania ich z planami Boga. Młodzież potrzebuje ciszy, bo w ciszy mówi Bóg. Dzisiaj brakuje także świadków, którzy pomogą im rozeznać wolę Bożą i zachwycić się nią – mówi s. Alicja Świerczek, apostolinka.

Na czuwanie gorąco zapraszają także przełożeni WSD w Łowiczu, którzy współorganizują spotkanie. – W dzisiejszym świecie bardzo trudno młodym ludziom rozeznać powołanie, a potem wiernie na drodze powołania trwać. Łatwo jest angażować się w jakieś akcje, ale bardzo trudno podjąć zobowiązanie na całe życie – mówi ks. Piotr Kaczmarek, rektor WSD w Łowiczu.