Młodzi z Woźniakowa na Campo Bosco

kspszlufik, na

publikacja 29.08.2019 08:39

Grupa młodzieży związana z Oratorium im. bł. Michała Rua w Woźniakowie uczestniczyła Campo Bosco - Salezjańskim Festiwalu Młodzieży. Wydarzenie już po raz kolejny odbyło się w historycznym i malowniczo położonym dziele salezjańskim w Czerwińsku nad Wisłą.

W Campo Bosco z młodzieżą uczestniczył ks. Piotr Szlufik SDB. W Campo Bosco z młodzieżą uczestniczył ks. Piotr Szlufik SDB.
Archiwum ks. Piotra Szlufika

To już 26. edycja Campo Bosco, która od kilku lat odbywa się w konwencji festiwalu. Całemu wydarzeniu towarzyszyło hasło-przesłanie: "Most ku przyszłości", które powracało w różnych momentach. Przez prawie 4 dni ponad 300 uczestników Campo Bosco mogło doświadczyć wspólnoty, siły modlitwy, spotkać ciekawych ludzi, rozwinąć niektóre swoje zainteresowania oraz potańczyć przy muzyce. Organizatorzy zapewnili młodzieży bogaty program. Były warsztaty, m.in. fotograficzne, dziennikarskie, pierwszej pomocy przedmedycznej. Wieczory wypełniły koncerty różnych zespołów i muzyków (NeoKlez, Another, Zeus, Dikanda). W ciągu dnia odbywały się panele tematyczne z zaproszonymi gośćmi, wśród których byli Marcin Zieliński, ks. Michał Mejer SDB, ks. Jarosław Wąsowicz SDB, o. Rafał Huzarski SJ, s. Maria Santus. Nie zabrakło również elementów teatralnych. W czasie Campo Bosco wystąpiły: Teatr ITP z Lublina ("Zazdrośnice"), kabaret Świerszczychrząszcz, Poławiacze Pereł, Teatr Franciszka ("Bezimienni") oraz Krakowski Teatr Biblijny ("Tobiasz").

Campo Bosco to odpoczynek, ale także czas formacji i wzrostu, spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem. Punktem centralnym każdego dnia była Msza św. Młodzież uczestniczyła także w codziennych modlitwach, piątkowym wieczorze uwielbienia i korzystała z sakramentu pokuty.

Sierpniowe spotkanie Campo Bosco to cykliczne wydarzenie dla młodzieży, organizowane już od przeszło dwóch dekad przez salezjanów Inspektorii św. Stanisława Kostki. Pierwsze odbyło się w Lutomiersku koło Łodzi. Od kilkunastu lat miejscem tego wydarzenia jest Czerwińsk nad Wisłą - pomnik historii.

30-osobowa grupa z Woźniakowa mogła uczestniczyć w Campo Bosco dzięki pieniądzom z Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Od czerwca Oratorium im. bł. Michała Rua realizuje z tym podmiotem zadanie pod nazwą "Klub dla młodzieży zagrożonej marginalizacją".