Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Włoch

Magdalena Gorożankin Magdalena Gorożankin

publikacja 05.10.2019 14:47

Dziś rano grupa pań wyruszyła do Włoch na Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet. Przez tydzień panie będą zwiedzać m.in. Asyż, Wenecję, Watykan, ale przede wszystkim będą przeżywać duchową formację, odkrywać swoje piękno i modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i o. Dolindo.

O 5.30 grupa pań wyruszyła w autokarową pielgrzymkę do Włoch. O 5.30 grupa pań wyruszyła w autokarową pielgrzymkę do Włoch.
Magdalena Gorożankin /Foto Gość

Eucharystią sprawowaną w parafii Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach rozpoczęła się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Włoch.

Mszy św. przewodniczył ks. Rafał Woronowski, który także towarzyszy pielgrzymom w drodze. W słowach homilii ks. Woronowski nawiązał do programu i tematu wyjazdu, w którym uczestnicy poruszą 8 błogosławieństw. ­

– "Wysławiamy Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom" te słowa z dzisiejszej Ewangelii rozpoczynają naszą pielgrzymkę. To przypomnienie, że każdemu z nas Bóg objawił tajemnice Królestwa, nasze imiona są zapisane w niebie, do którego mamy dążyć. Podstawą w tej wędrówce jest dekalog. 10 przykazań, które zostały dane Izraelitom, nam również, ale to przymierze Starego Testamentu. My otrzymaliśmy także przymierze Nowego Testamentu, 8 błogosławieństw, które będziemy w sobie odkrywać, pogłębiać, umacniać ­– mówił ks. Woronowski.

W drodze paniom, i kilku panom, towarzyszyć będą również słowa św. Jana Pawła II, program duchowy oparty na odkrywaniu piękna i doskonalenia go w sobie. Pielgrzymi swoje prośby będą zanosić także za wstawiennictwem o. Dolindo, wołając "Jezu, Ty się tym zajmij".

Panie każdego dnia będą polecać Bogu przez wstawiennictwo Matki Bożej intencje własne, swoich bliskich, a także partnerów, sponsorów i kobiet, które z różnych powodów nie mogły wziąć udziału w pielgrzymce. W sposób szczególny wspólnota Dzieła Dzielnych Kobiet będzie polecać opiece Maryi osoby skrzywdzone przez Kościół. Ofiary molestowania seksualnego, kapłanów przeżywających trudności, ludzi, którzy odeszli od Kościoła w wyniku wyrządzonych krzywd.

Pierwszy dzień pielgrzymki to dojazd do Włoch, ale to także czas przemyśleń i poszukiwania w sobie piękna. Spojrzenia na siebie tak, jak patrzy na nas Bóg.

Każdego dnia na naszej stronie internetowej będziemy relacjonować Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Włoch.