Adoracja przy studni Jakuba

Agnieszka Napiórkowska Agnieszka Napiórkowska

publikacja 11.12.2019 23:25

Już w najbliższy piątek w parafii św. Jakuba Apostoła w Skierniewicach kolejne spotkanie z Jezusem przy studni Jakuba poprowadzą członkowie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym "Apostoł".

Adorując Najświętszy Sakrament przy stole, wierni mieli poczuć się jak podczas rozmowy z Przyjacielem. Adorując Najświętszy Sakrament przy stole, wierni mieli poczuć się jak podczas rozmowy z Przyjacielem.
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

Po wieczornej Mszy św., wpatrując się w Jezusa Eucharystycznego, będzie czas na medytację słowa Bożego, wspólną adorację zakończoną indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Będzie można skorzystać z modlitwy wstawienniczej i sakramentu pokuty.

Warto wspomnieć, że w piątkowych adoracjach w parafii uczestniczy coraz więcej osób. W miniony pierwszy piątek miesiąca wierni wraz z ks. Grzegorzem Gumieniakiem rozważali wybrane wezwania z Litanii do Serca Pana Jezusa.

Adoracja została przygotowana w taki sposób, że Najświętszy Sakrament ustawiono na krześle przy stoliku. Po drugiej strony zostały ustawione dwa krzesła dla małżonków, narzeczonych, rodzin, a także dla osób, które zechciały odpowiedzieć na zaproszenie Jezusa. Był to czas rozmowy bliskich przyjaciół. Wiele osób, zanim zajęło przygotowane miejsce, delikatnym gestem witało się z Chrystusem Eucharystycznym. Adoracja trwała długo. Osoby odchodzące od stolika nie kryły wzruszenia. Wstając z krzesła, każda zabierała ze sobą małe papierowe pudełko z sercem, które należało otworzyć po powrocie do domu. Pudełeczka kryły... herbatę. Prezent miał być zaproszeniem do tego, by w zaciszu domu kontynuować rozpoczętą w świątyni rozmowę.

Po adoracji została odprawiona Msza św. - Kochające się osoby pragną obdarowywać siebie czasem. Jezus zawsze zaprasza nas do stołu słowa i Eucharystii - mówił na zakończenie ks. Gumieniak.