Transmisje Mszy św. i nabożeństw parafialnych

Agnieszka Napiórkowska Agnieszka Napiórkowska

publikacja 19.03.2020 12:11

Zgodnie z zaleceniami premiera Mateusza Morawieckiego zakazane są zgromadzenia publiczne powyżej 50 osób. Dotyczy to również Mszy św. i nabożeństw. Ograniczenia spowodowane ryzykiem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Coraz więcej parafii prowadzi transmisje Mszy św. Coraz więcej parafii prowadzi transmisje Mszy św.
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

W trosce o wiernych, a także w odpowiedzi na prośby biskupa ordynariusza, który zachęcał diecezjan do udziału w Eucharystiach za pomocą telewizji, stacji radiowych i za pośrednictwem internetu, duszpasterze uruchomili transmisje Mszy św., nabożeństw Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali, a także Różańca. – Na Eucharystię chodziłam częściej niż raz w tygodniu. Możliwość uczestniczenia we Mszy św. transmitowanej z własnej parafii jest dla mnie bardzo ważna. Uczestnicząc we Mszy św. online, mam poczucie, że jestem przez cały czas w łączności ze swoją wspólnotą parafialną, że nadal jestem w moim kościele – mówi Dorota Rudnicka.

W odpowiedzi na potrzeby wiernych duszpasterze z wielu parafii niemal natychmiast uruchomili transmisję Mszy św. i nabożeństw. I tak w parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Rawie Mazowieckiej od dawna transmitowane są wszystkie Msze św. i nabożeństwa. W niedzielę na stronie parafii transmitowane są Msze św. o 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00.  W środę o 17.20 transmitowana jest Koronka do Matki Bożej Bolesnej prowadzona przez Zastęp Świętego Michała Archanioła. Wierni mogą także uczestniczyć w transmisji Drogi Krzyżowej o 17.30 i 20.15, w niedzielę zaś w Gorzkich Żalach odprawianych o 16.00.

Wszystkie Msze św. niedzielne transmitowane są także w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej. Transmisje można oglądać na stronie parafii a także i poprzez parafialnego Facebooka. Msze św. niedzielne odprawiane są o: 10.00, 11.30, 17.15 (Gorzkie Żale) i 18.00.  Każdego dnia o 20.30 transmitowany jest także Różaniec w intencji chorych oraz osób, które się nimi opiekują. Modlitwą ogarniani są także rządzący oraz pracownicy służb medycznych i sanitarnych, a także farmaceuci, sprzedawcy i wszystkie służby.

Rawscy wierni codziennie mogą uczestniczyć w adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Dusz Czyśćcowych. Najświętszy sakrament wystawiony jest od Mszy św. po 8.00 do 18.00. W kaplicy nie może przebywać więcej niż 50 osób. Wierni, którzy chcieliby skorzystać z sakramentu pokuty, mogą do niego przystąpić codziennie w dni powszednie od 16.00 do 18.00, a także przed Mszami św. niedzielnymi i podczas nich.

W parafii św. Jakuba Apostoła w Głownie Msze św. online transmitowane są za pomocą parafialnego profilu facebookowego w niedziele o godz. 12. Dodatkowo tym samym kanałem planowana jest transmisja piątkowych Dróg Krzyżowych o godz. 19. Na parafialnym FB publikowane są też bieżące zmiany oraz informacje, które nie znajdują się na oficjalnej stronie parafii. Sakrament pojednania sprawowany jest w czasie Mszy św. w niedziele i w tygodniu oraz, jeśli potrzeba, po indywidualnym uzgodnieniu z księżmi. 

W parafialnych Mszach św. oraz nabożeństwach mogą uczestniczyć także wierni ze skierniewickiej parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Transmisje codziennych Mszy św. prowadzone są o 18.30. Bezpośrednio po Eucharystii przed Najświętszym Sakramentem odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia. W niedzielę transmitowana będzie Msza św. o 10.00. Transmisje można oglądać na Facebooku ks. proboszcza Rafała Babickiego.

W parafii Świętego Ducha w Łowiczu w niedzielę transmitowane są wszystkie Msze św. i nabożeństwa. Transmisje prowadzone są przez parafialnego Facebooka. W tygodniu transmitowana jest Msza św. o 18.00. Z sakramentu pokuty można skorzystać każdego dnia od 17.00 do 18.00, a w niedzielę podczas każdej Mszy św.

W parafii Świętej Rodziny w Jaktorowie w każdą niedzielę transmitowana jest Msza św. o 12.00. Można w niej uczestniczyć za pomocą Facebooka parafii, a także na profilu Urzędu Gminy.

Parafia Opieki Matki Bożej Bolesnej w Nowym Mieście nad Pilicą zaprasza do uczestnictwa we Mszy św. online codziennie o 17.00, a także w niedzielę o 8.00, 10.00 i 12.00. W piątek będzie także transmitowane nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

W Mszach św. można uczestniczyć także na falach Radia Victoria. W niedzielę Msze św. na antenie transmitowane są o 10.00 z kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu i o 18.00 - z bazyliki katedralnej w Łowiczu. Od poniedziałku do soboty o 7.30 transmitowane są Msze św. z bazyliki katedralnej.


Parafia św. Michała Archanioła w Puszczy Mariańskiej zachęca do włączania się w modlitwę różańcową codziennie o 20.30 na facebookowym profilu parafii.

Proboszcz i kapłani parafii św. Wawrzyńca Diakona i Męczennika w Sochaczewie zapraszają na transmisję online nabożeństw i Eucharystii w następujących godzinach. Od poniedziałku do soboty Msze św. o 18.00, w niedzielę o 9.30. Droga Krzyżowa w piątek o 18.30. Gorzkie Żale w niedzielę o 17.30. Relacja będzie dostępna na YouTube [TUTAJ].

Wierni parafii Przemienienia Pańskiego w Międzyborowie transmisję Mszy św. z rodzinnej parafii będą mogli obejrzeć w niedzielę o 10.00 na parafialnym profilu facebookowym.

Parafia św. Józefa Robotnika w Skierniewicach - Rawce zaprasza codziennie o 18.00 do wspólnej modlitwy.

Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Żychlinie zachęca, by zgromadzić się przed odbiornikami w niedzielę o 10.30 na Eucharystii transmitowanej z kościoła parafialnego.

W Żyrardowie na transmisję Mszy św. w niedzielę o 12.00 zaprasza parafia Matki Bożej Pocieszenia.

W Rybnie w parafii św. Bartłomieja Apostoła transmisje można oglądać na stronie parafii: parafiarybno.pl w niedziele o godz. 9:00, w dni powszednie o 17:00, droga Krzyżowa w piątek o 16:30.

Informacje o transmisjach będą aktualizowane.