Jaktorów. Farmaceuci przygotują środek do dezynfekcji

Magdalena Gorożankin Magdalena Gorożankin

publikacja 20.03.2020 18:52

Jaktorowska apteka zaprasza wszystkich, którzy chcą mieć środek do dezynfekcji rąk.

Farmaceuci z Jaktorowa są gotowi pomóc pacjentom w otrzymaniu środka dezynfekującego. Farmaceuci z Jaktorowa są gotowi pomóc pacjentom w otrzymaniu środka dezynfekującego.
Magdalena Gorożankin /Foto Gość

Każdy kto chciałby otrzymać środek dezynfekujący, może zgłosić się do apteki w Jaktorowie przy ul. Żyrardowskiej (niedaleko budynku Urzędu Gminy). Należy przynieść ze sobą spirytus spożywczy o 96 proc. stężeniu w oryginalnym, nienaruszonym opakowaniu.

Farmaceuci bezpłatnie przygotują z niego środek dezynfekujący. – Włączając się w akcję walki z koronawirusem postanowiliśmy w aptekach w Jaktorowie pomóc pacjentom w przygotowaniu środka dezynfekującego. Można oczywiście zrobić go samemu w domu, jednak nam – farmaceutom – jest łatwiej, ponieważ mamy na miejscu w zasobach glicerynę, wodę utlenioną, wodę oczyszczoną. Taki roztwór po dodaniu wszystkich składników zmieni stężenie na ok. 70–80 proc., czyli właściwy do odkażania rąk. Każdy kto przyniesie czysty spirytus, z banderolą, otrzyma taką samą ilość płynu do dezynfekcji rąk. W ten sposób przygotowaliśmy już środki dezynfekcyjne do Urzędu Gminy w Jaktorowie oraz do miejscowych parafii – mówi Łukasz Koźbiał, farmaceuta, właściciel jaktorowskiej apteki.

Farmaceuci wyrażają nadzieję, że w ślad za nimi pójdą inne apteki.