Katolickie najwyżej

Agnieszka Napiórkowska Agnieszka Napiórkowska

|

Foto Gość

publikacja 17.06.2020 20:03

Od lat w styczniu miesięcznik "Perspektywy" publikuje ranking najlepszych liceów i techników w Polsce. W tym roku najlepsze szkoły wskazał także tygodnik "Newsweek". Najwyżej uplasowały się: Prywatne LO w Szymanowe, Klasyczne LO w Skierniewicach i Pijarskie LO w Łowiczu.

Najwyżą lokatę zajęło Prywatne LO Sióstr Niepokalanek w Szymanowie. Najwyżą lokatę zajęło Prywatne LO Sióstr Niepokalanek w Szymanowie.
Archiwum PLO w Szymanowie

W rankingu szkół "Newsweeka" wzięto pod uwagę: zdawalność matur, wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych i rozszerzonych, wskaźnik EWD oceniający wpływ szkoły na osiągnięcia uczniów, sukcesy w olimpiadach oraz ofertę nauki języków obcych.

W skład kapituły weszli: dr Anna Budzanowska - wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, prof. Marek Konopczyński - pedagog resocjalizacyjny, profesor nauk społecznych, kierownik Katedry Pedagogiki Specjalnej na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku, prof. Marek Rocki - były senator, przez trzy kadencje rektor Szkoły Głównej Handlowej, Krystyna Starczewska - współtwórczyni Zespołu Społecznych Szkół Ogólnokształcących "Bednarska" w Warszawie, prezes Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej, Dariusz Ćwiklak - zastępca redaktora naczelnego "Newsweeka Polska".

Najwyższe, 26. miejsce zajęło Prywatne LO Sióstr Niepokalanek im. Matki Bożej Częstochowskiej w Szymanowie. O ogromnym sukcesie może mówić także sklasyfikowane na 72. pozycji Klasyczne Liceum Ogólnokształcące im. ks. S. Konarskiego w Skierniewicach. Niedaleko za nim, na 87. miejscu, uplasowało się Pijarskie Liceum Królowej Pokoju w Łowiczu. Wysokie miejsca zajęły także: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sochaczewie (149. miejsce), I LO im. H. Dąbrowskiego w Kutnie (222.), LO im M. Skłodowskiej-Curie w Rawie Mazowieckiej (283.) i na tej samej pozycji LO im. B. Prusa w Skierniewicach oraz I LO im. J. Chełmońskiego w Łowiczu.