Spotkanie ze Świętymi - online

Magdalena Gorożankin Magdalena Gorożankin

publikacja 31.10.2020 18:03

Od kilku lat wierni diecezji łowickiej 31 października spotykali się na "nocy świętych". Procesje z relikwiami, koncerty chwały, czy konkurs na przebranie za świętego w tym roku nie mogą się odbyć. Jednak na modlitwę w obecności świętych zawsze znajdzie się czas i sposób. Do czuwania ze świętymi online zachęca proboszcz parafii Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach.

Święci i błogosławieni obecni w relikwiarzach w całej diecezji bez ustanku orędują. Święci i błogosławieni obecni w relikwiarzach w całej diecezji bez ustanku orędują.
Magdalena Gorożankin /Foto Gość

Od kilku lat 31 października wierni diecezji w różnych miejscowościach spotykali się na "nocy świętych".

Pierwsza taka noc w diecezji łowickiej odbyła się w 2013 roku w Żyrardowie, w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Z każdym kolejnym rokiem procesje, koncerty chwały, uwielbienia, przedstawienia o świętych i błogosławionych odbywały się kolejnych miastach diecezji: w Łowiczu, Rawie Mazowieckiej, Kutnie, Łęczycy, Sochaczewie, Nowym Mieście nad Pilicą czy w Skierniewicach.

W tym roku bez procesji ze świętymi, ale nie bez modlitwy za ich pośrednictwem.   W tym roku bez procesji ze świętymi, ale nie bez modlitwy za ich pośrednictwem.
Jakub Borkowski /Foto Gość

W tym roku, z racji epidemii, "noce świętych" w dotychczasowej formie zostały odwołane, jednak kapłani, zgromadzenia zakonne nieustannie zachęcają do do modlitwy i wzywania wstawiennictwa świętych. Proboszcz parafii Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach ks. Rafał Babicki zaprasza do udziału w czuwaniu ze Świętymi, które będzie transmitowane za pomocą parafialnego kanału You Tube.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w otoczeniu świętych rozpocznie się o 20.30 i potrwa ok. godziny. Każdy może dołączyć do modlitewnego spotkania i w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych upraszać potrzebne łaski u swoich orędowników.