Tak było 8 lat temu

Magdalena Gorożankin Magdalena Gorożankin

publikacja 22.02.2021 11:28

Na progu VIII Diecezjalnego Dnia Kobiet chcemy przypomnieć poprzednie edycje. Wspomnienia, zdjęcia, emocje, a przede wszystkim treści, które od pierwszego DDK aż do dziś są formacją dla setek pań z diecezji, będą dobrym przygotowaniem do tegorocznej edycji.

I Diecezjalny Dzień Kobiet odbył się w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 3 w Skierniewicach. Słowem podzielili się wtedy m.in. s. Anna Maria Pudełko, Agnieszka Napiórkowska i Maria Rogaczewska. I Diecezjalny Dzień Kobiet odbył się w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 3 w Skierniewicach. Słowem podzielili się wtedy m.in. s. Anna Maria Pudełko, Agnieszka Napiórkowska i Maria Rogaczewska.
Piotr Woźniakiewicz

​Osiem lat temu po raz pierwszy zorganizowaliśmy Diecezjalny Dzień Kobiet pod hasłem: "Jestem kobietą - lubię to!". W wydarzeniu, które odbywało się w Gimnazjum nr 3 w Skierniewicach, udział wzięło ponad 100 kobiet z różnych stron diecezji. Wtedy chyba nikt nie przypuszczał, że kilka lat później nasze spotkanie będzie odbywać się w hali sportowej, przygotowanej na 800 osób.

Zawsze w centrum naszego wydarzenia jest Eucharystia. Od pierwszej edycji dziełu błogosławi i wspiera modlitwą bp Andrzej F. Dziuba, biskup łowicki.

Podczas I DDK wykłady wygłosiły s. Anna Maria Pudełko i Maria Rogaczewska. Wtedy zebrane panie rozpoczynały swoją duchową, kobiecą formację, pochylając się nad geniuszem kobiety, o którym wiele mówił św. Jan Paweł II. Od samego początku wzorem kobiety była i jest Maryja.

Już podczas I DDK kobiety usłyszały, że są mistrzyniami. "Każda z nas, które tu siedzimy, jest mistrzynią w jakiejś dziedzinie. Jedna piecze świetne szarlotki, inna jest mistrzynią modlitwy, kolejna spełnia się zawodowo. Musimy sobie to uświadomić, bo to poczucie mistrzostwa wzmacnia kobietę. A pierwszym talentem, który otrzymałyśmy od Boga, jest godność" - podkreślała M. Rogaczewska.

Były też świadectwa, którymi podzieliły się Anna Zarębska, żona, mama dzieci, które cierpią na dystrofię Duchenne'a, i Agnieszka Napiórkowska, kierownik "Gościa Łowickiego".

Panie brały udział w warsztatach, odpowiadając na pytanie, za co dziękują Bogu w swojej kobiecości, za co przepraszają i o co proszą. Czas przy kawie i cieście umilił koncert zespołu wokalnego z Gimnazjum nr 3.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z I DDK. Kto był wtedy z nami?

Czytaj także: