Sochaczew. Zawierzenie przy szopce

Agnieszka Napiórkowska Agnieszka Napiórkowska

publikacja 06.01.2022 20:55

W uroczystość Objawienia Pańskiego w całej diecezji wierni licznie przybywali do kościołów, by wraz z Mędrcami ze Wschodu oddać pokłon Dzieciątku. Wiele parafii tego dnia podjęło się organizacji koncertów kolęd i Orszaków Trzech Króli. W Sochaczewie zorganizowano zarówno koncert, jak i orszak.

Sochaczewscy królowie oddali Jezusowi hołd przy szopce. Sochaczewscy królowie oddali Jezusowi hołd przy szopce.
Albert Wasilewski

Sochaczewski orszak odbył się najpóźniej, bo po godz. 15. Tegoroczne świętowanie z racji trwającej pandemii było nieco skromne, ale nie mniej uroczyste.

Licznie zgromadzeni mieszkańcy z Mędrcami, kapłanami, przedstawicielami samorządu, grup i stowarzyszeń wyruszyli sprzed amfiteatru do parafii św. Wawrzyńca, gdzie w stajence czekała na nich Święta Rodzina. Przy szopce nie tylko złożono dary, ale także zawierzono Bogu ojczyznę, Kościół i miasto.

Ojczyznę zawierzył poseł Maciej Małecki. - My, mieszkańcy ziemi sochaczewskiej, wiemy, jak droga jest wolność. Wiemy, ile krwi naszych bohaterów wsiąkło w polską ziemię, żebyśmy mogli żyć w wolnym kraju. Zawierzamy Ci dzisiaj Polskę, naszą ojczyznę. Biegniemy naszymi myślami i naszą modlitwą wszędzie tam, gdzie biją polskie serca - mówił.

Miasto zawierzył przewodniczący Rady Miasta Sylwester Kaczmarek. O błogosławieństwo dla Kościoła i wiernych prosił ks. Piotr Żądło, proboszcz parafii św. Wawrzyńca. - Chcemy iść, aby głosić Dobrą Nowinę, aby umacniać wiarę, aby być z naszymi siostrami i braćmi, aby wszystkich w wierze umacniać, aby wszystkich, którzy potrzebują, podnosić na duchu, aby wszystkim błogosławić, dlatego proszę, Boże, błogosław - mówił kapłan.

Po orszaku w kościele odbył się koncert łowickiego zespołu Koderki.