W łączności z papieżem Franciszkiem

Agnieszka Napiórkowska Agnieszka Napiórkowska

publikacja 26.03.2022 11:02

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego w katedrze łowickiej i wielu parafiach w łączności z Ojcem Świętym i biskupami całego świata zawierzano ludzkość, a zwłaszcza Rosję i Ukrainę, Niepokalanemu Sercu Maryi.

W katedrze modlitwom przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba. W katedrze modlitwom przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba.
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

Modlitwom w katedrze łowickiej przed Najświętszym Sakramentem przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba, ordynariusz łowicki. Z hierarchą modlili się także bp pomocniczy Wojciech Osial, ks. Andrzej Sylwanowicz, kapelan biskupi, ks. Robert Kwatek, proboszcz parafii katedralnej, siostry zakonne, świeccy.

- Tego dnia, zgodnie z wolą Matki Najświętszej w Fatimie, wypełnianą przez Ojca Świętego Franciszka, tak jak cały Kościół powszechny w świecie, chcemy w naszej katedrze, wobec Jezusa Chrystusa Eucharystycznego, za wstawiennictwem Matki Najświętszej, polecać Jej wielki akt poświęcenia. Zechciejmy wsłuchać się w te słowa sercem i z głębi naszej wiary wypełnić tę modlitwę swoim pragnieniem, swoją gotowością, by nadzieja pokoju była darowana światu, a zwłaszcza naszym siostrom i braciom w Ukrainie - mówił bp Dziuba. Hierarcha obejmował modlitwą także władze i obywateli Rosji, prosząc, by zrozumieli, że pokój buduje, jedność między narodami jest twórcza, wzajemna bliskość wytycza perspektywy wspólnego życia na świecie.

W łączności z papieżem Franciszkiem  

Po uroczystym Akcie Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi w katedrze odmówiono dziesiątkę Różańca, a później Drogę Krzyżową.

Modlitwy połączone z Aktem Poświęcenia Rosji i Ukrainy odmawiano także w innych parafiach. W Głownie, w parafii św. Barbary, przewodniczył im ks. Zbigniew Kielan. Licznie zgromadzeni wierni przez wiele godzin trwali na modlitwach. Przed Mszą św. przy bocznym ołtarzu Matki Bożej najpierw odmówiono akt poświęcenia, po którym została odprawiona Msza św., a 40 osób z parafii złożyło deklarację Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. O pokój modlono się także podczas Drogi Krzyżowej, którą poprowadziły róże różańcowe, a także podczas trwającej do północy adoracji Najświętszego Sakramentu.

W łączności z papieżem Franciszkiem W łączności z papieżem Franciszkiem

"O, Maryjo, Matko Boga i nasza Matko, uciekamy się do Ciebie w tej godzinie cierpienia. Jesteś naszą Matką, miłujesz nas i znasz nas: nic, co nosimy w sercu, nie jest przed Tobą ukryte. Matko miłosierdzia, tak wiele razy doświadczyliśmy Twojej opatrznościowej czułości, Twojej obecności, która przywraca nam pokój, ponieważ Ty zawsze prowadzisz nas do Jezusa, Księcia Pokoju" - modlił się ks. Jan Pietrzyk, proboszcz parafii św. Jakuba Apostoła w Skierniewicach. Akt zwierzenia został odmówiony podczas Mszy św. o godz. 17.

Modlitwy odmówiono przed figurą Matki Bożej Fatimskiej.   Modlitwy odmówiono przed figurą Matki Bożej Fatimskiej.
Archiwum parafii św. Jakuba w Skiernieiwcach
W skierniewickej parafii o pokój modliło się wiele osób.   W skierniewickej parafii o pokój modliło się wiele osób.
Archiwum parafii