Weź się zapisz!

Agnieszka Napiórkowska Agnieszka Napiórkowska

publikacja 25.05.2022 01:56

Jak to - już? Tak! Miejsc nie braknie, ale czas na zapisy już się kończy.

Od lat w wyjazdach uczestniczyły dzieci i młodzież z całej diecezji. Od lat w wyjazdach uczestniczyły dzieci i młodzież z całej diecezji.
Weronika Kuśmierek

Duszpasterze już planują wakacyjne rekolekcje oazowe dla dzieci, młodzieży, rodzin. Większość w tym roku odpoczywać i formować się będzie w Ochotnicy Dolnej, w sąsiedztwie grobu założyciela Ruchu Światło-Życie ks. Franciszka Blachnickiego.

- Nasze wyjazdy to nie wczasy ani kolonie. Jadąc, chcemy mocno popracować nad sobą. Wierzę, że jest to coś pogłębionego, co Kościół może dać dziś młodym. Wycieczki, zwiedzanie może zorganizować każde biuro turystyczne. My idziemy w formację, aby potem w parafiach młodzież dalej mogła się rozwijać w swoich wspólnotach - tłumaczy ks. Sylwester Bernat, moderator diecezjalny Ruchu. Kapłan nie ukrywa, że po pandemii nie jest łatwo. - Covid wiele rzeczy tłumaczył, usprawiedliwiał. Teraz my sami chcemy się wyrywać z duchowego lenistwa. Sił dodają nam młodzi i zaangażowane rodziny. Na szczęście mamy wokół siebie dużą grupę osób, która chce wracać do pierwotnej gorliwości. A trzeba wiedzieć, że każde rekolekcje są inne, chociaż program jest taki sam. Ludzie dojrzewają, zmieniają się, wzrastają w wierze i te rekolekcje, nawet gdy ktoś dany stopień powtarza, zawsze wnoszą coś nowego. O ile otworzymy się na Ducha Świętego, doświadczymy czegoś nowego, głębszego - podkreśla ks. Bernat.

Jako pierwsi na rekolekcje pojadą najmłodsi. Oaza Dzieci Bożych, dla uczniów z kl. III-VI, rozpocznie się 28 czerwca i potrwa do 14 lipca. Duchowym opiekunem będzie tam ks. Tomasz Staszewski. Drugi turnus - od 15 do 31 lipca - zarezerwowano dla Oazy Nowego Życia stopnia podstawowego. Może wziąć w nim udział młodzież z klas VII–VIII. Nad formacją będzie czuwał ks. Marek Wyszomierski SDB. Z ks. Bernatem od 28 czerwca do 14 lipca do Ochotnicy uda się Oaza Nowego Życia pierwszego stopnia (młodzież z kl. I-III szkoły średniej) Jako ostatni formować się będą uczestnicy Oazy Nowego Życia drugiego stopnia, którzy mają już za sobą pierwszy stopień duchowych manewrów oazowych. Odpowiedzialny za duchowy wzrost będzie tam ks. Grzegorz Gołąb.

Zapisy na poszczególne turnusy przyjmowane są elektronicznie (przez stronę www.dk.lowicz.pl). W zakładce "rekolekcje" można wybrać turnus.

Stałym bywalcom nie trzeba przypominać, że pakując plecaki, mają w nich zrobić miejsce dla: Pisma Świętego, różańca, śpiewnika, zeszytu, odświętnego stroju do kościoła, legitymacji szkolnej. Wskazane jest też zabranie instrumentów muzycznych. I uwaga: nawet gdy w walizkach zostanie wiele miejsca, nie należy go zapełniać sprzętem elektronicznym. Ten musi pozostać w domu.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się w parafii Świętych Cyryla i Metodego w Żyrardowie 19 czerwca o godz. 14, podczas Dnia Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.