Powakacyjny dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie

Magdalena Gorożankin Magdalena Gorożankin

publikacja 19.09.2022 00:20

W niedzielę 18 września w Domaniewicach dzieci, młodzież, małżeństwa, rodziny i kapłani, którzy zaangażowani są w formację Ruchu Światło-Życie, spotkali się, by zdać sprawozdania, podzielić się radością i refleksją przebytych wakacyjnych rekolekcji. Spotkanie było także okazją do wprowadzenia nowych małżeństw do gałęzi Domowego Kościoła.

Powakacyjny dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie Powakacyjny dzień wspólnoty to także czas na swobodne rozmowy, dzielenie się codziennością. Magdalena Gorożankin /Foto Gość

Wakacje dla wielu to czas odpoczynku, relaksu, poznawania nowych miejsc. Członkowie Ruchu Światło-Życie zwiedzanie, zdobywanie gór czy poznawanie nowych miejsc łączą z wytężoną duchową pracą. 15 dni spędzonych - przeważnie - w górach owocuje miesiącami, a nawet latami zmian.

W niedzielę 18 września wspólnota Ruchu Światło-Życie spotkała się w parafii św. Bartłomieja w Domaniewicach, by podzielić się tym, co działo się w czasie wakacyjnych rekolekcji. Tradycyjnie już dzieci i młodzież przygotowały transparenty, okrzyki i piosenki, które towarzyszyły im podczas wakacji. - Na naszym transparencie są ziarenka, które podlewają kropelki wody. Ziarenka to my. Woda to modlitwa. Budynek przypomina ten, w którym przeżywaliśmy ważne elementy naszych rekolekcji - opowiadały Dzieci Boże.

Centralnym punktem spotkania była Eucharystia, której przewodniczył bp Wojciech Osial. Biskup pomocniczy diecezji łowickiej w homilii zwrócił uwagę na szanse, jakie daje Bóg każdego dnia. - Pan Bóg codziennie pozwala nam na to, byśmy mogli uratować siebie. Nawet z najgorszej sytuacji jest wyjście, sposób na wyjście z zagubienia. Pan Bóg zawsze daje nam wybór, stawia ludzi, którzy mogą nam pomóc. Trzeba nam tylko szukać Światła i być uczciwym w drobnych rzeczach - w modlitwie, relacjach - mówił bp Osial.

Powakacyjny dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie   Przez kolejne 3 lata diecezjalną parą będą Teresa i Piotr Bibikowie ze Skierniewic. Magdalena Gorożankin /Foto Gość

Wierność i uczciwość w drobnych, codziennych rzeczach zachowują małżeństwa Domowego Kościoła, które na wakacyjnych rekolekcjach pogłębiały swoją wiarę i relacje, ale też świadczyły o tym wśród innych par. Powakacyjne spotkanie wspólnoty było okazją do oficjalnych zmian. Jedną z nich było ogłoszenie nowej pary diecezjalnej. Przez koleje trzy lata misję tę będą pełnić Teresa i Piotr Bibikowie ze Skierniewic. Para zastąpiła Zofię i Bogusława Dudzińskich. - Te trzy lata dość szybko minęły. Dziś jesteśmy wdzięczni Bogu za ten czas wzrastania, formacji, spotkań i modlitwy w gronie bliskich nam ludzi. Wszystkim chcemy podziękować za wsparcie, obecność, pomoc, służbę - mówili ustępujący miejsca małżonkowie.

Jednym z pierwszych zadań nowej pary diecezjalnej było powitanie nowych par rejonowych. W rejonie spalskim zostali nią Kinga i Daniel Stankiewiczowie, w kutnowskim - Edyta i Paweł Rozpiórscy, w skierniewickim - Anna i Marcin Giełdzińscy, w żyrardowskim kolejną kadencję parą rejonową będą Wanda i Piotr Stawiccy.

Powakacyjny dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie   Podczas spotkania do gałęzi Domowego Kościoła dołączyły nowe małżeństwa. Magdalena Gorożankin /Foto Gość

Spotkanie było także okazją do wprowadzenia kolejnych małżeństw do gałęzi Domowego Kościoła. Dziś dołączyło 8 małżeństw z parafii w Rybnie, Słupi, Skierniewicach i Dmosinie. Nowe małżeństwa w Domowym Kościele to kolejny znak, że wspólnota Ruchu Światło-Życie przynosi dobre owoce, daje konkretne narzędzia i umacnia rodziny. Dostrzega to także ordynariusz diecezji łowickiej, który skierował list do wspólnoty. Jego treść publikujemy poniżej.

Czas wakacyjnej formacji został podsumowany i otworzył kolejne etapy działań duszpasterskich. Wśród nich weekendowe spotkanie w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu 23-25 września. O spotkaniach będziemy pisać na: lowicz.gosc.pl.

Powakacyjny dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie   Powakacyjny dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie