Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy Gościa Łowickiego

Łowicki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • PARAFIE

Najnowsze Wydania

  • GN 30/2025
    GN 30/2025 Dokument:(9350861,Zepsuty kompas)
  • GN 29/2025
    GN 29/2025 Dokument:(9344585,Wielkie dzieło tysiąclecia)
  • GN 28/2025
    GN 28/2025 Dokument:(9337843,Egocentryzm i poświęcenie)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
lowicz.gosc.pl → Wiadomości z diecezji łowickiej → W suahili da się śpiewać

W suahili da się śpiewać przejdź do galerii

Salezjański Dzień Misyjny w Oratorium św. Jana Bosko w Żyrardowie.

Uczestnicy spotkania przebrali się w stroje przywiezione z misji  
Uczestnicy spotkania przebrali się w stroje przywiezione z misji
Marcin Kowalik /Foto Gość

Charyzmat salezjański to praca z młodzieżą, ale nie tylko. Ważnym jego elementem są misje. 25 lutego przypadła rocznica śmierci dwóch salezjanów - bp. Alojzego Versiglii i ks. Kaliksta Caravario. Obaj byli misjonarzami w Chinach. Zostali zamordowani w 1930 roku. Zginęli, stając w obronie niewinnych dziewcząt, które z nimi podróżowały. Obaj męczennicy zostali beatyfikowani przez Jan Pawła II. W 2000 r. polski papież ogłosił świętymi 120 męczenników chińskich, w tym bp. Versiglia i ks. Caravaria.

Rocznica śmierci salezjańskich misjonarzy była przyczynkiem do zorganizowania w Oratorium św. Jana Bosko w Żyrardowie Salezjańskiego Dnia Misyjnego. Późnym popołudniem odbyło się spotkanie z podopiecznymi oratorium, które poprowadzili ks. Łukasz Owsianko SDB, kierownik placówki, i animatorka  Maja Dębska. Ok. 20 dzieci poznało postacie św. Alojzego i św. Kaliksta oraz idee misji salezjańskich. Niektóre z nich miały już styczność z misjonarzem. Niedawno ks. Marek Kowalski SDB odwiedził z wolontariuszami żyrardowskie szkoły, opowiadając o specyfice pracy misyjnej.

Zajęcia z dziećmi w oratorium były urozmaicone. Norbert Kościelniak, katecheta i organista, przygrywając na bębenku, uczył piosenek wychwalających Boga w języku suahili. Dzieci obejrzały również fragment filmu o oratorium w Czadzie, jednym z najbiedniejszych krajów w Afryce i na świecie.

Atrakcją było przebranie się w kolorowe stroje przywiezione przez misjonarzy. Były też konkurs i pokaz przedmiotów z misji. Przykuwał oko miniaturowy druciany rower z oponami zrobionymi z foliowych torebek. Spotkanie zakończyło się modlitwą. Już we wtorek w oratorium rozpoczną się cotygodniowe zajęcia poświęcone misjom.

« ‹ 1 › »
Salezjański Dzień Misyjny

WIARA.PL DODANE 26.02.2016

Salezjański Dzień Misyjny

​W Oratorium św. Jana Bosko w Żyrardowie 25 lutego odbył się Salezjański Dzień Misyjny. Tego dnia wypadła rocznica męczeńskiej śmierci salezjańskich misjonarzy św. Alojzego Versiglii i św. Kaliksta Caravario. Dzieci śpiewały piosenki w języku suahili, obejrzały film o salezjańskim oratorium w Czadzie. Przebrały się również w stroje przywiezione przez misjonarzy. Zdjęcia: Marcin Kowalik /Foto Gość  
oceń artykuł Pobieranie..

koma

|

GOSC.PL

publikacja 26.02.2016 00:54

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • ORATORIUM ŚW. JANA BOSKO
  • SALEZJAŃSKI DZIEŃ MISYJNY
  • ŻYRARDÓW

Polecane w subskrypcji

  • Prezydencki ekspert o planowanej reformie edukacji: „Pancerz wiedzy, wiary i cnoty zastępuje cienka błona empatii i dobrostanu”
    • Rozmowa
    • Szymon Babuchowski
    Prezydencki ekspert o planowanej reformie edukacji: „Pancerz wiedzy, wiary i cnoty zastępuje cienka błona empatii i dobrostanu”
  • Sprzedaż i wynajem na platformach internetowych. Kiedy trzeba zapłacić podatek?
    • Finanse
    • Karol Białkowski
    Sprzedaż i wynajem na platformach internetowych. Kiedy trzeba zapłacić podatek?
  • Przypadek Ryszarda S.
    • Polska
    • Andrzej Grajewski
    Przypadek Ryszarda S.
  • Wracają T-Raperzy znad Wisły. Kiedyś wyśpiewali poczet królów polskich oraz streszczenia lektur szkolnych
    • Polska
    • Piotr Legutko
    Wracają T-Raperzy znad Wisły. Kiedyś wyśpiewali poczet królów polskich oraz streszczenia lektur szkolnych
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X