Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy Gościa Łowickiego

Łowicki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • PARAFIE

Najnowsze Wydania

  • GN 19/2025
    GN 19/2025 Dokument:(9250678,Kościół prawa czy Kościół miłości?)
  • GN 18/2025
    GN 18/2025 Dokument:(9238269,Człowiek jednej roli)
  • GN 17/2025
    GN 17/2025 Dokument:(9228937,Synchronizacja i piękni ludzie)
  • Historia Kościoła (9) 03/2025
    Historia Kościoła (9) 03/2025 Dokument:(9220196,Państwo ze stosów. Czy Francja podłożyła za dużo ognia pod własną historię?)
  • GN 16/2025
    GN 16/2025 Dokument:(9218524,Zwycięzca śmierci)
lowicz.gosc.pl → Wiadomości z diecezji łowickiej → Pod znakiem nawiedzenia

Pod znakiem nawiedzenia przejdź do galerii

W auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu odbył się konkurs piosenki dla przedszkolaków. Dzieci śpiewały piosenki o Matce Bożej. Jury nie miało łatwego zadania.

Dzieci z przedszkola "Pod Świerkami" podczas występu przytuliły się do obrazu Matki Bożej Częstochowskiej  
Dzieci z przedszkola "Pod Świerkami" podczas występu przytuliły się do obrazu Matki Bożej Częstochowskiej
Marcin Kowalik /Foto Gość

Był to konkurs zorganizowany przez Przedszkole Niepubliczne Diecezji Łowickiej im. bł. Bolesławy Lament. Do udziału placówka zaprosiła inne placówki. To nie pierwsza tego typu inicjatywa, która wyszła od przedszkola "U Bolesi". Rok temu odbył się Międzyprzedszkolny Przegląd Tańca pod hasłem: "Wytańczyć Miłosierdzie". Pretekstem był obchodzony Rok Miłosierdzia.

W tym roku w centrum wydarzeń w diecezji łowickiej jest nawiedzenie wszystkich parafii i wspólnot zakonnych przez obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Jak podkreśla s. Elwira Kruszewska MSF, dyrektor łowickiego przedszkola diecezjalnego, konkursy mają nawiązywać do aktualnych wydarzeń. Stąd II edycja dotyczyła Matki Bożej. Postawiono na śpiew. Konkurs Piosenki Maryjnej odbył się pod hasłem: "Idźmy, tulmy się jak dziatki".

Na zaproszenie odpowiedziały przedszkola diecezjalne i placówki przedszkolne z Łowicza i okolic. Zanim zaczęły się właściwe zmagania, ks. Władysław Moczarski, proboszcz parafii Świętego Ducha w Łowiczu i przyjaciel łowickiego przedszkola diecezjalnego, poprowadził modlitwę. Jej dopełnieniem była pieśń, której słowa stanowiły hasło konkursu. Wyśpiewały ją dzieci. Schodząc ze sceny, złożyły papierowe kwiaty pod ikoną jasnogórską.

Zgodnie z regulaminem, jury - oprócz wykonania - oceniało dobór tematyki pieśni. Ostatecznie podjęło decyzję o przyznaniu ex aequo I miejsca dzieciom z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Popowie oraz maluchom z przedszkola "U Bolesi". II miejsce, również ex aequo, przypadło młodym wykonawcom z Przedszkola Niepublicznego Diecezji Łowickiej im. Świętych Aniołów Stróżów w Sochaczewie oraz Przedszkola Niepublicznego Diecezji Łowickiej im. Świętej Rodziny w Skierniewicach. III miejsce - ex aequo - zajęły zespoły z łowickich przedszkoli nr 10 "Pod Świerkami" i nr 1 "Stokrotka".

Zmaganiom przysłuchiwał się bp Józef Zawitkowski, który podziękował nauczycielom i rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu.

« ‹ 1 › »
Konkurs Piosenki Maryjnej

Foto Gość DODANE 26.04.2017 AKTUALIZACJA 26.04.2017

Konkurs Piosenki Maryjnej

​W auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu odbył się konkurs piosenki pod hasłem: "Idźmy, tulmy się jak dziatki". Jego organizatorem było Przedszkole Niepubliczne Diecezji Łowickiej im. bł. Bolesławy Lament. Tematyka konkursu związana była z trwającym nawiedzeniem diecezji łowickiej przez ikonę Matki Bożej Częstochowskiej. Występom przedszkolaków przysłuchiwał się bp Józef Zawitkowski.  
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Kowalik Marcin Kowalik

|

GOSC.PL

publikacja 26.04.2017 21:11

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • KONKURS PIOSENKI MARYJNEJ
  • PRZEDSZKOLAKI
  • ŁOWICZ

Polecane w subskrypcji

  • Czy zdarzyło się, że decyzja kolegium kardynalskiego podjęta została pod przymusem? Burzliwa historia konklawe
    • Konklawe
    • Piotr Legutko
    Czy zdarzyło się, że decyzja kolegium kardynalskiego podjęta została pod przymusem? Burzliwa historia konklawe
  • Papież – człowiek Ewangelii
    • Agata Puścikowska / ks. Janusz Chyła
    Papież – człowiek Ewangelii
  • Brat Franciszek. Papież, który nie lękał się gestów symbolicznych, wręcz rewolucyjnych
    • Kościół
    • ks. Rafał Skitek
    Brat Franciszek. Papież, który nie lękał się gestów symbolicznych, wręcz rewolucyjnych
  • Abp Wojda dla „Gościa”: Jesteśmy zapewne na początku wielkiej reformy, zmian, które papież Franciszek zapoczątkował. Widzimy, że były potrzebne
    • Rozmowa
    • ks. Adam Pawlaszczyk
    Abp Wojda dla „Gościa”: Jesteśmy zapewne na początku wielkiej reformy, zmian, które papież Franciszek zapoczątkował. Widzimy, że były potrzebne
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X