Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy Gościa Łowickiego

Łowicki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • KURIA
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • PARAFIE

Najnowsze Wydania

  • GN 47/2025
    GN 47/2025 Dokument:(9498737,Mój król i moje królestwo)
  • GN 46/2025
    GN 46/2025 Dokument:(9491720,Błogosławieni ubodzy)
  • GN 45/2025
    GN 45/2025 Dokument:(9483911,Nie do opowiedzenia)
  • GN 44/2025
    GN 44/2025 Dokument:(9477129,O szarej godzinie)
  • Historia Kościoła (12) 06/2025
    Historia Kościoła (12) 06/2025 Dokument:(9471760,Sobór sprawił, że ludzie znowu zaczęli mieć pytania do Kościoła. Edytorial nowego wydania)
lowicz.gosc.pl → Wiadomości z diecezji łowickiej → Przy wsparciu patrona i dobrych ludzi

Przy wsparciu patrona i dobrych ludzi przejdź do galerii

Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa w Kutnie im. św. Stanisława Kostki ma nowy budynek. Darczyńca Mieczysław Wośko został uhonorowany odznaczeniem Pro Ecclesiae Lovicensis.

Odsłonięcie tablicy fundacyjnej w nowym budynku  
Odsłonięcie tablicy fundacyjnej w nowym budynku
Marcin Kowalik /Foto Gość

Inauguracja roku szkolnego w katolickiej placówce przy parafii św. Wawrzyńca w Kutnie połączona była z otwarciem nowego skrzydła, w którym mieszczą się 6 sal lekcyjnych, obszerna szatnia i zaplecze. Tym samym w szkole, którą prowadzą siostry pasjonistki św. Pawła od Krzyża, 136 uczniów będzie miało komfortowe warunki nauczania.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele św. Wawrzyńca pod przewodnictwem ordynariusza łowickiego Andrzeja F. Dziuby. W świątyni zgromadzili się społeczność placówki z pocztem sztandarowym, ludzie dobrej woli, którzy wspierają szkołę z prezydentem Kutna Zbigniewem Burzyńskim i starostą kutnowskim Krzysztofem Debichem. Obecni byli dziekan kutnowski ks. Jerzy Swędrowski, proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Kutnie, który doprowadził do błyskawicznego powstania nowego budynku (decyzja o budowie zapadła rok temu), oraz ks. Stanisław Pisarek, dziekan senior i założyciel placówki.

W homilii biskup Dziuba odniósł się do patrona placówki, którego 450. rocznica śmierci przypadła w tym roku. - Św. Stanisław Kostka dzięki dobrym i życzliwym ludziom oraz zaangażowaniu parafii z księdzem dziekanem na czele daje wam w tym roku wielki dar, który ma służyć waszemu wychowaniu i nauczaniu - mówił biskup do uczniów.

Wśród darczyńców szczególne miejsce zajmują Halina i Mieczysław Wośkowie, których imiona i nazwisko znalazły się na tablicy fundacyjnej w nowym budynku placówki.

Ordynariusz łowicki przyznał Mieczysławowi Wośko order Pro Ecclesiae Lovicensis. Ma kształt krzyża zakończonego treflami wypełnionymi czerwoną emalią. W sercu odznaczenia na białym tle znajduje się wizerunek św. Wiktorii. Order przyznawany jest od 2004 r. duchownym i świeckim za zasługi dla Kościoła łowickiego.

Po Eucharystii nastąpiło odsłonięcie tablicy fundacyjnej. Uczynili to s. Dorota Janiszewska CP, dyrektor placówki, Irena Maria Lesiak, dyrektor skierniewickiej delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi, prezydent Burzyński i starosta Debich. Biskup Dziuba pobłogosławił i poświęcił pomieszczenia w nowym budynku.

Uroczystość zwieńczył występ Harfy Dawida, czyli zespołu uczennic, które zatańczyły dynamiczne tańce lednickie.

« ‹ 1 › »
Otwarcie nowego budynku szkoły katolickiej w Kutnie

Foto Gość DODANE 03.09.2018 AKTUALIZACJA 04.09.2018

Otwarcie nowego budynku szkoły katolickiej w Kutnie

W poniedziałek 3 września bp Andrzej F. Dziuba poświęcił nowy budynek ​Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Kutnie. Uroczystość poprzedziła Msza św. w kościele św. Wawrzyńca.  
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Kowalik Marcin Kowalik

|

GOSC.PL

publikacja 04.09.2018 08:54

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • BP ANDRZEJ F. DZIUBA
  • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO
  • KUTNO
  • SZKOŁA KATOLICKA

Polecane w subskrypcji

  • Izabela Portugalska ze św. Elżbietą Węgierską. XV-wieczne dzieło Petrusa Christusa
    • W ramach
    • Leszek Śliwa
    Izabela Portugalska ze św. Elżbietą Węgierską. XV-wieczne dzieło Petrusa Christusa
  • Matka nie konkuruje z Synem. O czym mówi najnowsza nota Watykanu o Maryi?
    • Kościół
    • ks. Tomasz Jaklewicz
    Matka nie konkuruje z Synem. O czym mówi najnowsza nota Watykanu o Maryi?
  • Ks. Mirosław Tosza: Ubóstwo zaprasza nas do relacji. Tym, co je zabija, jest poczucie sytości, tego, że nie potrzebujemy się nawzajem
    • Rozmowa
    • Marcin Jakimowicz
    Ks. Mirosław Tosza: Ubóstwo zaprasza nas do relacji. Tym, co je zabija, jest poczucie sytości, tego, że nie potrzebujemy się nawzajem
  • Przez żołądek do serca. Ponad 3 miliony posiłków rocznie przygotowuje Caritas Polska dla potrzebujących
    • Światowy Dzień Ubogich
    • Marcin Jakimowicz
    Przez żołądek do serca. Ponad 3 miliony posiłków rocznie przygotowuje Caritas Polska dla potrzebujących
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X