powrót
Serwis internetowy Gościa Łowickiego

Łowicki

twój profil
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
  • facebook
  • rss
  • Powiadomienia
Nowy numer

Najnowsze [Wydania]

  • GN 28/2025
    GN 28/2025 Dokument:(9337843,Egocentryzm i poświęcenie)
  • GN 27/2025
    GN 27/2025 Dokument:(9330207,Ideologie systemowe )
  • GN 26/2025
    GN 26/2025 Dokument:(9321844,Drużyna Augustyna )
  • GN 25/2025
    GN 25/2025 Dokument:(9309285,Ślepi przewodnicy)
  • GN 24/2025
    GN 24/2025 Dokument:(9300026,Obraz wyciśnięty)
Przez tydzień z uczniami z "Klasyka" integrowali się gimnazjaliści z Niemiec  
Przez tydzień z uczniami z "Klasyka" integrowali się gimnazjaliści z Niemiec
Agnieszka Napiórkowska /Foto Gość

Spotkanie ziomków przejdź do galerii

Przez tydzień w KLO im. ks. Stanisława Konarskiego w Skierniewicach w ramach wymiany gościło 15 uczniów i 2 nauczycieli z zaprzyjaźnionego Missionsgymnasium w Bad Bentheim w Niemczech.

Agnieszka Napiórkowska

|

GOSC.PL

dodane 26.09.2014 09:17
0

Wymianę umożliwił przygotowany przez obie strony projekt "Polak, Niemiec - dwa bratanki". Gości podjęli w swoich domach uczniowie i nauczyciele biorący w nim udział. Na przełomie listopada i grudnia licealiści z  „Klasyka” złożą rewizytę u niemieckich znajomych, których gościli. Obie strony nie mogą doczekać się kolejnego spotkania.

– W naszej szkole od kilku lat realizowane są projekty unijne Comenius, ale tym razem uczniowie przyjechali w ramach wymiany szkolnej – mówi Iwona Stanowska, nauczycielka języka niemieckiego w Zespole Szkół im. ks. Stanisława Konarskiego. –  Wymiana została dofinansowana przez Stowarzyszenie "Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży".

Goście z niemieckiego katolickiego gimnazjum podczas pobytu w Skierniewicach na brak atrakcji nie narzekali. Ze swoimi polskimi koleżankami i kolegami wzięli udział w paradzie podczas Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw, a później w wielu atrakcjach i koncertach. Poza tym wspólnie wybrali się do Warszawy, Łowicza, Nieborowa. Skierniewiccy uczniowie pokazali im także swoje rodzinne miasto. Młodzież bardzo szybko znalazła ze sobą wspólny język. – Rozmawialiśmy na różne tematy. Razem się uczyliśmy, śmialiśmy i odpoczywaliśmy – mówi Miłosz  Bartosiewicz. – Nasi goście z nie mniejszymi emocjami niż nasze kibicowali naszym siatkarzom.

– Po tygodniowym pobycie w Polsce nasi niemieccy znajomi potrafią już bez problemu powiedzieć: „chrząszcz brzmi w trzcinie” i "Grzegorz Brzęczyszczykiewicz" – dodaje Ania Napiórkowska, która bardzo cieszy się, że mogła poznać i gościć w swoim domu jedną z niemieckich koleżanek. – Miałam ułatwione zadanie, bo Karmen świetnie mówi po polsku. Jej mama jest Polką, a tata – Niemcem. Mam nadzieję, że zawsze, gdy będzie przyjeżdżała z rodziną do Polski, uda się nam spotkać.

Zadowolenia z pobytu w Polsce nie kryli też goście. – Jesteśmy zachwyceni tym, co widzieliśmy – mówi Maksymilian. – Przed przyjazdem Polska jawiła mi się jako państwo szare, smutne, bez zabytków. Dziś wiem, że to czyste, zadbane, z niezwykłymi pomnikami historii państwo, w którym żyją pracowici i przyjaźni ludzie – dodaje.

Więcej o wymianie w skierniewickim "Klasyku" w 40. numerze "Gościa Łowickiego".

1 / 1
Niemieccy uczniowie w "Klasyku"

WIARA.PL DODANE 26.09.2014 AKTUALIZACJA 26.09.2014

Niemieccy uczniowie w "Klasyku"

Przez tydzień w Klasycznym Liceum Ogólnokształcącym im. ks. S. Konarskiego w Skierniewicach przebywała grupa gimnazjalistów z Niemiec wraz ze swoimi nauczycielami. Spotkanie odbywało się w ramach wymiany, którą umożliwił projekt "Polak, Niemiec - dwa bratanki". Zdjęcia: Archiwum ZS im. ks. S. Konarskiego w Skierniewicach  
oceń artykuł Pobieranie..
0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • KLASYK
  • SKIERNIEWICE
  • WYMIANA MŁODZIEŻY
  • WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA

Polecane w subskrypcji

  • Sąd Najwyższy USA potwierdza: prawo rodziców do wychowania religijnego dzieci obowiązuje również w szkołach publicznych
    • Świat
    • Franciszek Kucharczak
    Sąd Najwyższy USA potwierdza: prawo rodziców do wychowania religijnego dzieci obowiązuje również w szkołach publicznych
  • Od plemion Irokezów do olimpiady. Lacrosse – szybki sport z długą historią
    • Sport
    • Piotr Sacha
    Od plemion Irokezów do olimpiady. Lacrosse – szybki sport z długą historią
  • Z kosmosu do kieszeni. Jak kosmiczne technologie zmieniły nasz świat
    • nauka
    • Karol Białkowski
    Z kosmosu do kieszeni. Jak kosmiczne technologie zmieniły nasz świat
  • Wyrok Trybunału Konstytucyjnego o godzinach religii: co dalej z katechetami i lekcjami w szkołach?
    • wywiad
    • Karol Białkowski
    Wyrok Trybunału Konstytucyjnego o godzinach religii: co dalej z katechetami i lekcjami w szkołach?
  • Flotylla Pińska - zapomniana strażniczka Wschodu
    • Historia
    • Karol Białkowski
    Flotylla Pińska - zapomniana strażniczka Wschodu
  • Góra Oliwna czy Betania? Z którego miejsca Jezus wstąpił do nieba?
    • Kościół
    • ks. Tomasz Jaklewicz
    Góra Oliwna czy Betania? Z którego miejsca Jezus wstąpił do nieba?
  • O nas

    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
    Zgłoś błąd
  • DOKUMENTY

    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT

    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
Zgłoś błąd

Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  • Facebook
  • Twitter
  • Insta
  • YT
WERSJA Desktop
  • subskrybuj
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • KURIA
    • PARAFIE