powrót
Serwis internetowy Gościa Łowickiego

Łowicki

twój profil
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
  • facebook
  • rss
  • Powiadomienia
Nowy numer

Najnowsze [Wydania]

  • GN 26/2025
    GN 26/2025 Dokument:(9321844,Drużyna Augustyna )
  • GN 25/2025
    GN 25/2025 Dokument:(9309285,Ślepi przewodnicy)
  • GN 24/2025
    GN 24/2025 Dokument:(9300026,Obraz wyciśnięty)
  • GN 23/2025
    GN 23/2025 Dokument:(9291848,Ogień, który płonie)
  • GN 22/2025
    GN 22/2025 Dokument:(9278877,Dziecko chce do Jezusa!)
Adoracja krzyża w kościele w Lubochni  
Adoracja krzyża w kościele w Lubochni
Marcin Kowalik /Foto Gość

Radosne śpiewy niosły się po okolicy przejdź do galerii

W czasie wędrówki po diecezji łowickiej symbole ŚDM zatrzymały się na dłużej w Lubochni.

Marcin Kowalik

|

GOSC.PL

dodane 01.10.2015 18:20
0

Powoli dobiega końca peregrynacja krzyża i ikony Matki Bożej - znaków ŚDM - po diecezji łowickiej. W środę 30 września krzyżobus ok. 12.30 dotarł do Lubochni. Tam zorganizowano czuwanie modlitewne dla całego dekanatu lubocheńskiego.

W drodze z Nowego Miasta nad Pilicą symbole nawiedziły Żdżary i Rawę Mazowiecką. Z krzyżem i ikoną spotkali się uczniowie rawskich szkół. Podobnie było w Głuchowie i Czerniewicach, gdzie zatrzymał się krzyżobus. Symbole dotarły również do wojskowej kaplicy na Gliniku. Stąd już blisko do Lubochni. Oczekiwano na nie przy głównej drodze prowadzącej przez miejscowość.

Znaki ŚDM wprowadzono procesyjnie do kościoła. Adorację krzyża i ikony poprowadzili ks. Tomasz Bojanowski, miejscowy proboszcz i dziekan lubocheński, oraz Wspólnota "Effatha". Tworzy ją ponad 20 osób - uczniów gimnazjum w Lubochni. Ubrani w koszulki wolontariuszy i ambasadorów ŚDM, byli prawdziwą reklamą przyszłorocznego spotkania młodych z papieżem Franciszkiem. Młodzi ludzie zrobili prawdziwy "raban dla Jezusa". Radosne śpiewy i okrzyki niosły się z kościoła po całej okolicy.

W adoracji krzyża i ikony Matki Bożej uczestniczyli nie tylko uczniowie miejscowego gimnazjum. Przybyły też starsze osoby. Byli również przedstawiciele władz samorządowych i wójtowie Lubochni, Czerniewic, Żelechlinka, Budziszewic i Inowłodza. Charakterystyczne, że niektórzy z wiernych przynieśli z domu swoje krzyże. Oddając cześć symbolom, dotykali nimi krzyża i ikony.

Mszę św. pod przewodnictwem ordynariusza łowickiego Andrzeja F. Dziuby poprzedziła Koronka do Miłosierdzia Bożego. - Tą modlitwą chcieliśmy przysposobić się do najważniejszego momentu, który przeżywamy w tej chwili. Tak, jak miliony ludzi, którzy codziennie odmawiają Koronkę do Miłosierdzia Bożego w różnych miejscach, rozeznajemy, że ta modlitwa jest bardzo potrzebna. Nie tylko nam, ale i naszym bliskim. Potrzebna jest Kościołowi i światu - mówił w homilii bp Dziuba.

Po Eucharystii symbole ŚDM pojechały ponownie do Rawy Mazowieckiej.

1 / 1
Symbole ŚDM w Lubochni

WIARA.PL DODANE 01.10.2015 AKTUALIZACJA 02.10.2015

Symbole ŚDM w Lubochni

​W środę 30 września krzyż i ikona Matki Bożej - znaki ŚDM - dotarły do Lubochni. Po procesyjnym wniesieniu do kościoła parafialnego ustawiono je przed ołtarzem, gdzie były przez kilka godzin adorowane przez mieszkańców parafii i dekanatu lubocheńskiego. Tłumnie stawiła się młodzież z pobliskiego gimnazjum. Śpiewy i modlitwę uwielbienia prowadzili ks. Tomasz Bojanowski, proboszcz i dziekan w Lubochni, oraz młodzież ze Wspólnoty "Effatha". O 15.00 Mszy św. przy symbolach przewodniczył ordynariusz łowicki Andrzej F. Dziuba. Zdjęcia: Marcin Kowalik /Foto Gość  
oceń artykuł Pobieranie..
0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • DEKANAT LUBOCHNIA
  • DIECEZJA ŁOWICKA
  • LUBOCHNIA
  • PEREGRYNACJA
  • SYMBOLE ŚDM

Polecane w subskrypcji

  • Miłosz, który namalował papieża. „Ujęła mnie piękna, skromna twarz Leona XIV”
    • Kultura
    • Katarzyna Widera-Podsiadło
    Miłosz, który namalował papieża. „Ujęła mnie piękna, skromna twarz Leona XIV”
  • Matka Boża zza drutów. Jakie tajemnice skrywała drewniana figurka Matki Bożej, przemycona z obozu Auschwitz?
    • Polska
    • Agnieszka Huf
    Matka Boża zza drutów. Jakie tajemnice skrywała drewniana figurka Matki Bożej, przemycona z obozu Auschwitz?
  • Czy można wejść do kościoła niekatolickiego?
    • Pytania czytelników
    • ks. Tomasz Jaklewicz
    Czy można wejść do kościoła niekatolickiego?
  • Robert Kostro dla GN: Widzę nadgorliwość w czyszczeniu muzeów sztuki współczesnej z przedstawicieli środowisk konserwatywnych
    • Rozmowa
    • Piotr Legutko
    Robert Kostro dla GN: Widzę nadgorliwość w czyszczeniu muzeów sztuki współczesnej z przedstawicieli środowisk konserwatywnych
  • Pokarm codzienny. Jak Kościół podchodził przez wieki do praktyki częstej Komunii Świętej?
    • Kościół
    • Franciszek Kucharczak
    Pokarm codzienny. Jak Kościół podchodził przez wieki do praktyki częstej Komunii Świętej?
  • Starość w Polsce: między godnością a codziennym trudem
    • Polska
    • Karol Białkowski
    Starość w Polsce: między godnością a codziennym trudem
  • O nas

    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
    Zgłoś błąd
  • DOKUMENTY

    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT

    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
Zgłoś błąd

Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  • Facebook
  • Twitter
  • Insta
  • YT
WERSJA Desktop
  • subskrybuj
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • KURIA
    • PARAFIE