powrót
Serwis internetowy Gościa Łowickiego

Łowicki

twój profil
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
  • facebook
  • rss
  • Powiadomienia
Nowy numer

Najnowsze [Wydania]

  • GN 21/2025
    GN 21/2025 Dokument:(9268666,Przyszłość świata)
  • GN 20/2025
    GN 20/2025 Dokument:(9259124,Kochać człowieka, piętnować zło)
  • GN 18/2025
    GN 18/2025 Dokument:(9238269,Człowiek jednej roli)
  • GN 17/2025
    GN 17/2025 Dokument:(9228937,Synchronizacja i piękni ludzie)
  • GN 16/2025
    GN 16/2025 Dokument:(9218524,Zwycięzca śmierci)
Pielgrzymi w drodze z Żychlina do Łowicza  
Pielgrzymi w drodze z Żychlina do Łowicza
Aleksandra Głuszcz /Foto Gość

25. raz w drodze przejdź do galerii

Cytrynowa już po raz 25. wyruszyła na pielgrzymi szlak do Częstochowy.

Aleksandra Głuszcz

|

GOSC.PL

dodane 05.08.2018 22:00
0

W 1993 roku po raz pierwszy z Żychlina cytrynowi wyruszyli, by połączyć się z WAPM. Odkąd wędruje ŁPPM, grupa cytrynowa wyrusza z kościoła parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Żychlinie 5 sierpnia, a dzień później łączy się z pozostałymi 8 grupami w Łowiczu.

Po Mszy św. o 7.00 pielgrzymi wyruszyli na szlak. - Pielgrzymka to nie tylko sprawa grupy osób, która zdecydowała się wyruszyć pieszo do Częstochowy. W pielgrzymce uczestniczy cała parafia, mimo że my tu zostajemy, to uczestniczymy duchowo poprzez modlitwę - powiedział żychliński proboszcz ks. Wiesław Frelek. - Hasło XXIII ŁPPM to: "Duchu Święty, obudź mnie do wiary", ale czy my szukamy Boga? - pytał wiernych.

Proboszcz wraz z licznymi parafianami tradycyjnie odprowadził pielgrzymkę do Łowicza. - Tak, jak wyruszyliśmy 25 lat temu [ks. Frelek jako wikary prowadził cytrynową w 1993 r. - przyp. red.], tak wyruszamy i dziś. To ważne, by wyruszać ze swojego miejsca zamieszkania, ze swojej parafii, a nie szukać innych punktów na start - mówił do pątników ks. Frelek.

Tuż przed godz. 10 wierni dotarli do Śleszyna, gdzie parafianie na czele z ks. Waldemarem Marczakiem ugościli pielgrzymów smacznym śniadaniem. Po odpoczynku wyruszyli dalej, obiad zjedli w Złakowie. Nocować będą na Korabce w Łowiczu, a wieczorem będą uczestniczyć w apelu w Wyższym Seminarium Duchownym wraz z grupą błękitną z Sochaczewa, która do Częstochowy również wyrusza 5 sierpnia. W poniedziałek 6 sierpnia cytrynowi połączą się z grupą biało-żółtą i razem z kutnowskim przewodnikiem ks. Józefem Petrynowskim będą pielgrzymować do Częstochowy.

W tym roku do grupy cytrynowej zapisało się 27 osób, inni zapiszą się i rozpoczną pielgrzymowanie od Łowicza. W grupie są wierni z żychlińskiej parafii, z parafii w Bedlnie, Śleszynie, Trębkach i Sannikach. - Kiedy pracowałem, rzadko bywałem w domu. Teraz jestem na emeryturze i w końcu mam czas - opowiada pan Sławomir, który po raz pierwszy wyruszył na szlak.

- To było moje marzenie - podkreśla pani Agnieszka z Sannik, która także odważyła się wyruszyć na XXIII ŁPPM.

Pierwszego dnia pogada była jak na zamówienie. Rano o 5.00 nad Żychlinem przeszła burza, gdy pielgrzymi wyruszyli na szlag, rześkie powietrze, rosa i słoneczna pogoda sprzyjały wędrówce.

1 / 1
Wyjście grupy cytrynowej ŁPPM

Foto Gość DODANE 05.08.2018 AKTUALIZACJA 06.08.2018

Wyjście grupy cytrynowej ŁPPM

​Po porannej Mszy św. 5 sierpnia w kościele parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Żychlinie wyruszyła grupa cytrynowa Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasną Górę. W drodze do Łowicza, gdzie połączą się z innymi grupami, pątnicy zatrzymali się na postój w Śleszynie.  
oceń artykuł Pobieranie..
0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • PIELGRZYMI
  • XXIII ŁPPM
  • ŻYCHLIN

Polecane w subskrypcji

  • Czy Alternatywa dla Niemiec zostanie zdelegalizowana? Polska nie ma powodów, by jej kibicować
    • Świat
    • Maciej Legutko
    Czy Alternatywa dla Niemiec zostanie zdelegalizowana? Polska nie ma powodów, by jej kibicować
  • Piekielna dekada. Kościelne ofiary rewolucji francuskiej
    • Franciszek Kucharczak
    Piekielna dekada. Kościelne ofiary rewolucji francuskiej
  • Korpomowa najbardziej irytuje… najmłodszych pracowników korporacji. Kto zatem posługuje się „polgliszem”?
    • Polska
    • Piotr Legutko
    Korpomowa najbardziej irytuje… najmłodszych pracowników korporacji. Kto zatem posługuje się „polgliszem”?
  • Czy papież z „podwójnym pochodzeniem” znajdzie drogę do pojednania dwóch Ameryk?
    • Kościół
    • Jacek Dziedzina
    Czy papież z „podwójnym pochodzeniem” znajdzie drogę do pojednania dwóch Ameryk?
  • Lwy Kościoła. Kim byli papieże o imieniu Leon?
    • Kościół
    • Franciszek Kucharczak
    Lwy Kościoła. Kim byli papieże o imieniu Leon?
  • Agresja wobec medyków przybiera na sile. Czy da się ją opanować?
    • Polska
    • Agnieszka Huf
    Agresja wobec medyków przybiera na sile. Czy da się ją opanować?
  • O nas

    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
    Zgłoś błąd
  • DOKUMENTY

    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT

    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
Zgłoś błąd

Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.

  • Facebook
  • Twitter
  • Insta
  • YT
WERSJA Desktop
  • subskrybuj
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI
    • KURIA
    • PARAFIE