• facebook
 • rss
 • Fest impreza

  Marcin Kowalik

  dodane 16.08.2012 22:00

  Festyn Rodzinny w Bąkowie na trwałe wpisał się w sierpniowy kalendarz wydarzeń. Parafialna impreza integruje nie tylko lokalną społeczność. Do Bąkowa Górnego przyjeżdżają ludzie z miejscowości odległych nawet o 50 km.

  15 sierpnia dla bąkowskiej parafii jest szczególnym dniem. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP odbywa się tu odpust połączony z festynem rodzinnym. Tegoroczny festyn ze względu na swoją dziesiątą edycję miał wyjątkową oprawę. Mszę odpustową celebrował bp senior diecezji łowickiej Alojzy Orszulik. W homilii nawiązał do specyficznego charakteru 15 sierpnia - święta, które dla Polaków oprócz religijnego ma również wymiar patriotyczny.

  Po Mszy okolicznych mieszkańców oraz licznie zgromadzonych przyjezdnych do udziału w festynie zaprosił miejscowy proboszcz ks. Jerzy Swędrowski. Wśród atrakcji imprezy nie zabrakło rozrywek typowo sportowych jak biegi lekkoatletyczne czy turniej siatkówki. Zorganizowano również turniej szachowy. Po raz kolejny rozegrany został turniej rodzin, który w tym roku zdominowały rodziny z Łowicza. Uczestnicy rodzinnych zmagań musieli wykazać się w biegu z zakręcaniem słoików, gaszeniem świeczki czy przekładaniem nosem pudełka od zapałek. W nagrodę czekał na nich atrakcyjny sprzęt AGD. Najbardziej cieszyli się Marta i Stanisław Komorowscy z Łowicza, którzy wraz z dziećmi Agatą i Bartoszem zajęli pierwsze miejsce.

  Największe emocje towarzyszyły losowaniu nagród loterii fantowej. Organizatorzy przygotowali ponad 2500 losów. Nagroda niespodzianka – cielak,  przypadła właścicielce losu o numerze 0002 - Justynie Wójcik z Bąkowa Górnego.

  Nie zabrakło atrakcji kulinarnych. Chętni mogli skorzystać z wypieków przygotowanych przez parafianki. Oprócz słodkich potraw do dyspozycji gości festynu był wielki kocioł z grochówka oraz grill z kiełbaskami.

  Gwiazdą imprezy był ewangelizacyjny zespół Siewcy Lednicy. Muzycy porwali do tańca widzów zgromadzonych pod sceną, łącząc to z przesłaniem wiary głoszonym ze sceny. Już po zmroku do akcji wkroczyli aktorzy Teatru Ognia Fireproof, którzy swoimi wyczynami z ogniem wprawili w zdumienie oglądających ich pokaz.

  Zwycięzcy konkurencji lekkoatletycznych:

  Kategoria do 6 roku życia: Zuzanna Zbrożek z Bąkowa Górnego i Eryk Nasalski z Bogorii Pofolwarcznej
  Klasy 1-2: Magdalena Ciąpała z Bąkowa Górnego i Miłosz Myszkowski z Kutna
  Klasy 3-4: Marysia Zabrzewska z Bąkowa Górnego i Dominik Kwiatkowski ze Stępna
  Klasy 5-6: Weronika Lis z Kiernozi i Piotr Sieczkowski z Rząśna

  Gimnazjum:  Dominika Lis z Kiernozi i Dorian Nasalski z Bogorii Pofolwarcznej

  Kategoria Open: Anna Wojciechowska z Wiskienicy Górnej oraz Jakub Stańczyk z Zakrzewa

  Wyniki turniej piłki siatkowej:

  1. Bzura Sobota 2. LZS Retki 3. TEAM Łowicz

  Wyniki turnieju szachowego:

  Kategoria juniorów: 1. Łukasz Łąpieś 2. Tymoteusz Karczewski 3. Jakub Małaszek    

  Kategoria open: 1. Zdzisław Orzechowski 2. Robert Chojnowski 3. Tadeusz Wójcik

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół