• facebook
 • rss
 • 70. urodziny Mariana Chmielewskiego

  Agnieszka Napiórkowska

  dodane 07.09.2012 22:00

  Z wielką pompą urodziny znanego skierniewickiego dyrygenta przygotowali jego uczniowie. Były: tort, prezenty i minikoncert orkiestry w kawiarni.

  W piątek 7 sierpnia 70. urodziny obchodził Marian Chmielewski, wieloletni dyrygent Symfonicznej Orkiestry Szkół Muzycznych. Przygotowane przyjęcie-niespodzianka, które zorganizowano w jednej z miejskich kawiarni, było równocześnie podziękowaniem za jego wieloletnią pracę, która była jego prawdziwą pasją. – Dzięki panu Marianowi odkryłam sens muzyki i pokochałam ją. Przez te wszystkie lata był on dla nas jak ojciec, któremu każdy z nas wiele zawdzięcza. Próby z nim były najlepiej spędzonym czasem – wyznała Sława Stronczyńska. Podobnego zdania była także Ignacy Wojciechowski, który w swoim nauczycielu widzi nie tylko doskonałego muzyka, ale także człowieka wielkiego formatu, oddanego dzieciom i młodzieży.

  Jak przystało na urodziny – były: tort, kwiaty, życzenia i głośne „sto lat” zagrane przez orkiestrę.  

  Wzruszony jubilat nie znajdował słów, by wyrazić to, co go spotkało. – Jestem bardzo wzruszony i zaskoczony. Dla wychowawcy radość dzieci i ich wdzięczność tak pięknie wyrażona są najważniejsze. Orkiestra, obozy, to rzeczy wyjątkowe. To wielkie, wielkie wszystko, co mogło się zdarzyć, zdarzyło się w tej chwili – mówił wzruszony dyrygent. Warto wspomnieć, że Marian Chmielewski poza pracą w szkołach muzycznych swój czas poświęcał także orkiestrom strażackim i koncertom przygotowywanym ku czci błogosławionego Jana Pawła II.

    Członkowie orkiestry zagrali "Sto lat"
    Wśród prezentów był "obraz wspomnień"
  Agnieszka Napiórkowska/GN
    Życzeniom nie było końca
  Agnieszka Napiórkowska/GN
    Dyrygentowi podziękowania i życzenia składali jego uczniowie
  Agnieszka Napiórkowska/GN

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół