• facebook
 • rss
 • Pod skrzydłami aniołów

  Agnieszka Napiórkowska

  dodane 01.10.2012 23:55

  Dzieci z przedszkola śś. Aniołów Stróżów spotkały się w wigilię święta swoich patronów na Eucharystii, której przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba.

  W poniedziałek 1 października w  parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie została odprawiona uroczysta Msza św. koncelebrowana w intencji społeczności przedszkola śś. Aniołów Stróżów.

  Eucharystii przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba. Wraz z biskupem o potrzebne łaski dla przedszkolaków, ich rodziców i opiekunów modlili się także ks. Bogumił Karp, ks. Piotr Karpiński oraz proboszcz parafii św. Wawrzyńca ks. Piotr Żądło. W Mszy św. uczestniczyli także najbliżsi sąsiedzi przedszkolaków, jakimi są księża mieszkający w Domu Kapłana Seniora. Podobnie, jak w latach ubiegłych, zarówno czytania, jak i modlitwę wiernych przygotowali rodzice przedszkolaków. O oprawę muzyczną zadbały siostry Misjonarki Krwi Chrystusa prowadzące przedszkole, które radosnym śpiewem wspomagały dzieci.

  – To jest coś wyjątkowego patrzeć na dzieci i uświadamiać sobie, że są one tak szczere i autentyczne, że akceptują to, że są dziećmi – mówił podczas homilii bp Andrzej F. Dziuba. – Akceptując swoje dziecięctwo, jednocześnie oczekują od nas, a zwłaszcza od  rodziców, szczególnego znaku oddania. Każde dziecko wie, że zależy od innych. Dlatego małe dzieci przybliżają nam nasze dziecięctwo – podkreślał biskup. Wspominając patronkę dnia, a także obchodząc wigilię wspomnienia Aniołów Stróżów, biskup zauważył, że społeczność przedszkola tworzą nie tylko dzieci, rodzice i wychowawcy, ale także rzesza aniołów. Na zakończenie Eucharystii ordynariusz razem z dziećmi odmówił modlitwę do Anioła Stróża.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół