• facebook
 • rss
 • Świąteczne awanse

  Marcin Kowalik

  dodane 13.11.2012 14:53

  Najważniejsze z państwowych świąt było okazją do wręczenia odznaczeń i awansów funkcjonariuszom służby więziennej z ZK w Łowiczu.

  Na zaproszenie płk. Roberta Rusieckiego, dyrektora Zakładu Karnego w Łowiczu, na uroczystość wręczenia odznaczeń „Za zasługi w pracy penitencjarnej” i awansów na wyższe stopnie służbowe funkcjonariuszy służby więziennej łowickiego ZK przybyli: starosta powiatu Krzysztof Figat, wicestarosta Dariusz Kosmatka, proboszcz parafii katedralnej w Łowiczu ks. prał. Wiesław Skonieczny oraz przedstawiciele służb mundurowych – komendant Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu bryg. Jacek Szeligowski, zastępca komendanta Policji w Łowiczu mł. insp. Andrzej Rokicki, komendant Ośrodka Szkolenia BOR w Raduczu płk Jarosław Langwiński i dyrektor okręgowy Służby Więziennej w Łodzi płk Marek Lipiński.

  W czasie uroczystości starosta Krzysztof Figat złożył na ręce dyrektora Zakładu Karnego podziękowania za dotychczasową współpracę i życzenia dalszej, równie owocnej pracy na rzecz środowiska lokalnego. Podziękował też wszystkim funkcjonariuszom łowickiej jednostki, zaangażowanym w ciężką, odpowiedzialną i psychicznie obciążającą służbę. Ks. prał. Wiesław Skonieczny żartował, że służba penitencjarna jest mu szczególnie bliska, gdyż w diecezji łowickiej pełni funkcję penitencjarza katedralnego, czyli duchownego upoważnionego przez biskupa do udzielania rozgrzeszenia w wypadkach popełnienia najcięższych grzechów.

  Awanse otrzymało 54 funkcjonariuszy, w tym trzech na na stopień majora, czterech – kapitana i sześciu – porucznika służby więziennej.

  W dniu tym wręczono również odznaczenia ministra sprawiedliwości „Za zasługi w pracy penitencjarnej”. Odznaka ta jest przyznawana funkcjonariuszom za wzorowe wykonywanie zadań służbowych oraz innym osobom za okazaną bezpośrednią pomoc jednostce organizacyjnej SW. Złotą odznakę otrzymał burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński, srebrną – chor. Witold Pel, brązowe przyznano chor. Gabrielowi Okrasce i mł. chor. Wojciechowi Bakalarskiemu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół