• facebook
 • rss
 • Wilczki mają swoją gromadę

  Agnieszka Napiórkowska

  dodane 26.11.2012 22:22

  W niedzielę 25 listopada nastąpiło zatwierdzenie I Gromady Skierniewickiej Szczepu św. Maksymiliana Marii Kolbego.

  W uroczystość Chrystusa Króla, po Mszy św. w kościele św. Jakuba Apostoła w Skierniewicach, nastąpiło oficjalne uznanie I Gromady Skierniewickiej Szczepu św. Maksymiliana Marii Kolbego Skautów Europy.

  – Cieszę się, że nasze środowisko się rozrasta. Czekamy tylko na to, by powstała tu, w Skierniewicach, drużyna, dlatego zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i rodziców do wstępowania w nasze szeregi – mówił Robert Fedorowicz, hufcowy rawski.

  Podczas uznania gromady szczepowym odpowiedzialnym za harcerzy, a także akelą, czyli szefem wilczków, został Kamil Zwierz, który tego dnia na ręce hufcowego złożył przysięgę wierności. Składając ją, mówił: „Na mój honor i z łaską Bożą przyrzekam całym swoim życiem służyć Bogu, Kościołowi, mojej ojczyźnie i Europie chrześcijańskiej. Nieść w każdej chwili pomoc bliźnim i przestrzegać prawa harcerskiego. Zobowiązuję się jako szef wypełniać wiernie obowiązki chrześcijańskie, przestrzegać i uczyć przestrzegania prawa harcerskiego, zasad i regulaminu Federacji Skautingu Europejskiego oraz postępować lojalnie za wskazaniami, które przekażą mi moi szefowie. Ponadto zobowiązuję się do dalszego rozwoju osobistego i pedagogicznego, abym mógł dobrze pełnić tę służbę.”

  Po złożonej przysiędze nowy szczepowy i akela otrzymał baretki, które hufcowy założył mu na pagony przy koszuli.

  Do służby przybocznych powołani zostali także Cezary Krawczuk i Bartosz Więckowski. Nowi szefowie otrzymali także niebiesko-czarne chusty. Niebieski kolor symbolizuje Maryję i Maksymiliana, a czarny – Oświęcim, w którym franciszkanin zginął. W uroczystości potwierdzenia, poza wilczkami i harcerzami, uczestniczyli także rodzice. Spotkanie zakończył słodki poczęstunek i życzenia złożone Cezaremu Krawczukowi, który obchodził w tym dniu 18. urodziny.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół