• facebook
 • rss
 • 1200 pierogów!

  Marcin Kowalik

  dodane 18.02.2013 17:04

  W sobotę 16 lutego w sali konferencyjnej Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej odbyło się spotkanie z twórczyniami ludowymi regionu.

  W każdą trzecią sobotę miesiąca starostwo powiatowe zaprasza na spotkanie z artystami ludowymi, których postacie znajdują się na kalendarzu "Twórcy ludowi Ziemi Łowickiej". Na lutowej karcie zaprezentowały się: Janina Kuczek, Kazimiera Milczarek, Teresy Jabłońska i Zofii Mycka. Na spotkaniu zabrakło tylko p. Teresy, która specjalizuje się w wyszywaniu kwiecistych obrazów, ubranek dla lalek łowickich, kompletów pościeli, elementów stroju ludowego, a także obrusów przeznaczonych do świątyń. Kazimiera Milczarek zajmuje się ręcznym wyszywaniem firanek, obrusów i serwetek przy pomocy drewnianej ramki. Janina Kuczek uwielbia elegancki haft "richelieu". Zofia Mycka wykonuje haft płaski i koralikowy, zajmuje się także wyrobem swetrów, koronek oraz lalek łowickich, ale przede wszystkim uwielbia gotować, przede wszystkim pierogi. Jej rekord za jednym podejściem w kuchni to 1200 sztuk!

  Kolejne spotkanie zaplanowane jest na 16 marca. Odbędzie się również w sali konferencyjnej Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej na Starym Rynku w Łowiczu. W sezonie wiosenno-letnim miejscem spotkań będzie mini skansen przy muzeum.

    Kazimiera Milczarek pokazuje jak zrobić firankę na drewnianej ramce
  Marcin Kowalik/GN
    Podstawki pod filiżanki z kawą Janiny Kuczek cieszą sie dużym zainteresowaniem kupujących
  Marcin Kowalik/GN

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół