• facebook
 • rss
 • Sekret pomagania

  Marcin Kowalik

  dodane 10.03.2013 13:42

  Z inicjatywy KPP w Żyrardowie młodzież z tego miasta wzięła udział w spotkaniu profilaktycznym.

  Odbyło się ono w ramach PaT, czyli programu „Profilaktyka a Ty: co Ty zrobiłeś w sprawie profilaktyki uzależnień?”. Autorem projektu jest insp. Grzegorz Jach - pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. promocji bezpieczeństwa publicznego. Grzegorz Jach wcielił się również w rolę prowadzącego żyrardowskie spotkanie.

  Ponad 800 uczniów z żyrardowskich szkół obejrzało w środę 6 marca przedstawienie "Sekret" autorstwa Izabeli Rękawek. Aktorami byli ich rówieśnicy z Bulkowa, tworzący najmłodszą grupę PaT w Polsce. Na scenie wsparli ich członkowie impresariatu PaT. Sztuka opowiada o młodzieży, której rodzice stawiają zbyt wysokie wymagania. Aby sprostać ambicjom rodziców, młodzi ludzie zaczynają stosować używki. Gratulacje za występ złożył aktorom mł. insp. Rafał Batkowski, Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji.

  Bulkowska grupa zawiązała się po ubiegłorocznym Ogólnopolskim Przystanku PaT w Lublińcu. Być może taka grupa powstanie również na terenie diecezji łowickiej. Tym bardziej, że założenie programu PaT opierają się na uniwersalnych zasadach niesienia pomocy innym.

  W drugiej części spotkania odbył się koncert  Piotra Nagiela, lidera zespołu STO %, który jest także terapeutą uzależnień. Na wszystkich wrażenie zrobiły jego opowieści o młodych ludziach, którzy trafili do niego na oddział. – Moim najmłodszym pacjentem był 9-letni chłopiec. Trafił na oddział po dwutygodniowym ciągu wąchania kleju. Miał tak uszkodzony mózg, że nie był w stanie powiedzieć, jaka jest pora roku. Nie wiedział nawet, jak się nazywa – mówił Piotr Nagiel, który także uczulał młodzież na przeciwdziałanie przemocy i agresji.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół