• facebook
 • rss
 • Za rok w Rawie

  Marcin Kowalik

  dodane 13.03.2013 18:46

  Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Skierniewicach zorganizował V Kiermasz Edukacyjny.

  Budynek Zespołu Kolegiów Nauczycielskich w Łowiczu był sobotę 9 marca miejscem warsztatów i konferencji metodycznych dla nauczycieli powiatów skierniewickiego, łowickiego i rawskiego. Kiermaszowi towarzyszyły wystawy prac plastycznych uczniów oraz wystawa dotycząca życia i twórczości Juliana Tuwima przygotowane przez konsultantów WODN. Kiermasz, który odbywał się pod honorowym patronatem marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia, otworzyła dyrektor ośrodka Teresa Janicka-Panek. Hasło przewodnie kiermaszu „Edukacja - w niej jest ukryty skarb ...” nawiązywało do raportu Międzynarodowej Komisji do Spraw Edukacji napisanego przez Jacques'a Delorsa.   Wystawa prac utalentowanych uczniów przyciągała uczestników kiermaszu
  Marcin Kowalik/GN
  Wykład prowadzony przez dr Beatę Jachimczak z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu dowodził, że raport Delorsa po 17 latach od opublikowania jest nadal aktualny. Edukacja powinna opierać się na czterech filarach: uczyć się, aby wiedzieć, aby działać, aby działać wspólnie oraz uczyć się, aby być. Sobotnie ukazało potrzebę organizowania takich spotkań, kolejne według zapewnień dyr. T. Janickiej-Panek odbędzie się za rok w Rawie Mazowieckiej.

  Łowicki kiermasz okazał się przydatny także dla katechetów. Dla nich zorganizowano warsztaty teatralne prowadzone przez Małgorzatę i Artura Zajtów, aktorów i edukatorów teatralnych. Pierwsze zajęcia potwierdziły duże zainteresowanie nauczycieli religii tą formą oddziaływania wychowawczego. Jest duża szansa, ze w bliskiej przyszłości państwo Zajtowie poprowadzą cykl takich spotkań teatralnych.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół