• facebook
 • rss
 • Szczególny obowiązek

  Marcin Kowalik

  dodane 23.03.2013 17:25

  W piątek 22 marca ulicami miast diecezji łowickiej przeszły Drogi Krzyżowe. Krzyż wraz z kapłanami niósł również bp Andrzej F. Dziuba.

  Mróz nie wystraszył wiernych diecezji łowickiej. Licznie uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, które odprawiane było w plenerze, m.in. w Łowiczu, Rawie Mazowieckiej, Skierniewicach i Żyrardowie. W łowickiej Drodze Krzyżowej, prowadzącej od bazyliki katedralnej do kościoła Chrystusa Dobrego Pasterza, wzięli udział – niosąc krzyż – przedstawiciele władz miasta i powiatu. Przy poszczególnych stacjach krzyż przejmowali reprezentanci różnych stanów i zawodów. Uczynili to także kapłani wraz z ordynariuszem łowickim bp. Andrzejem F. Dziubą.

  – Wraz z nowym ojcem świętym Franciszkiem po raz kolejny Kościół odkrywa w krzyżu znak pokory – mówił bp łowicki Andrzej F. Dziuba. – Chcemy uczyć się wrażliwości na ludzi potrzebujących, tych z marginesu i tych, którzy się zagubili i nie potrafią szukać pomocy. Stąd na nas spada szczególny obowiązek szukania potrzebujących. Niech ten krzyż prowadzi nas do największej tajemnicy, jaką jest zmartwychwstanie, a wówczas ta Droga Krzyżowa będzie miała sens.

    Tak, jak rok temu, ulicami Cielądza przeszła Droga Krzyżowa
  Archiwum Parafii w Cielądzu
  Prawie pół tysiąca wiernych przeszło procesyjnie ulicami Cielądza. Z zapalonymi świecami i pochodniami w dłoniach, mimo zimowej pogody, dali świadectwo wiary i przywiązania do Boga. Wraz z kapłanami – proboszczem o. Dariuszem W. Andrzejewskim i o. Markiem Reiwerem – oddali cześć cierpiącemu Zbawicielowi, przepraszając Go za własne grzechy, grzechy rodzin, ludzi z parafii Świętej Trójcy, gminy i ojczyzny.  Szczególnie pamiętali w modlitwie o papieżu Franciszku, Kościele łowickim z biskupami oraz o starszych, chorych i cierpiących. Droga Krzyżowa zakończyła się odśpiewaniem hymnu "Boże, coś Polskę".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół