• facebook
 • rss
 • Rysowali papieża

  Nap

  dodane 07.04.2013 17:53

  W Gimnazjum nr 3 w Skierniewicach rozstrzygnięto Papieski Powiatowy Konkurs Plastyczny.

  Ostatniego dnia rekolekcji szkolnych 5 kwietnia w Gimnazjum nr 3 im. I. Krasickiego w Skierniewicach rozstrzygnięty został VIII Powiatowy Konkurs Plastyczny poświęcony Janowi Pawłowi II. W tym roku przebiegał on pod hasłem: Poznaj Jana Pawła II.

  Wzięło w nim udział ponad 130 uczniów, z gimnazjów z terenu miasta i powiatu. Każdy z uczestników mógł wykonać jedną pracę dowolną techniką. Jury przyznało 3 nagrody główne i 7 wyróżnień. W pierwszej trójce znalazły się prace:  Kai Zdrojewskiej z ZS im. ks. S. Konarskiego, która zajęła I miejsce oraz prace Kingi Niedziółki z Gimnazjum nr 3 i Katarzyny Kolis – Mikiny z Gimnazjum w Winnej Górze, które zdobyły identyczną ilość punktów.  Zwycięzcy w nagrodę otrzymali albumy „Błogosławiony Jan Paweł II” autorstwa ks. Jana Jerzego Górnego, a także wycieczkę do Warszawy, w ramach której przewidziano zwiedzanie Warszawskich Łazienek i Instytutu Jana Pawła II znajdującego się przy Świątyni Opatrzności Bożej.

  Celem konkursu było zachęcenie młodych ludzi do poznawania i naśladowania wielkiego Polaka jakim był papież Jan Paweł II. Warto wspomnieć, że tegoroczni uczestnicy konkursu należą już do pokolenia, które nie poznało ojca świętego osobiście. Okazją do zapoznania się z  jego życiorysem i nauczaniem, był wykład Pawła Zuchniewicza, autora książek o Janie Pawle II, który na zaproszenie organizatorów przyjechał do szkoły. W czasie spotkania z młodzieżą autor akcentował dwie cechy papieża: wierność i przyjaźń. Wskazywał również na fakt, iż Jan Paweł II zawsze był ojcem. – To była jego autodefinicja. Dlatego tez nie podjął decyzji o rezygnacji. – mówił Paweł Zuchniewicz.  – Ojcem jest się do końca. Najpiękniej jest gdy ojciec umiera w gronie rodziny. Wtedy ci jego najbliżsi patrzą jak on odchodzi. Taki przekaz pozostawił nam papież. Trafnie powiedział o. Jan Góra, że młodzież cierpi na ogólnoświatową chorobę sierocą. Brakuje tego odniesienia, brakuje ojców. Wtedy odnajdywaliśmy w Nim tego ojca – wspominał autor.

  Więcej w papierowym wydaniu Gościa Łowickiego.

    Wspomnieniami o Janie Pawle II podzielił się Paweł Zuchniewicz
  Agnieszka Napiórkowska/GN
    Na konkurs wpłynęło ponad 130 prac
  Agnieszka Napiórkowska/GN

             

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół