• facebook
 • rss
 • Oto jestem, Panie!

  Marcin Kowalik

  dodane 08.04.2013 14:46

  Bp Andrzej F. Dziuba konsekrował na dziewicę Paulinę Kucińską. Mieszkanka Ostrołęki niedaleko Głowna została pierwszą dziewicą konsekrowaną w historii diecezji.

  Na uroczystej Mszy św. w Niedzielę Miłosierdzia 7 kwietnia w bazylice katedralnej zgromadzili się biskupi, kapłani, siostry zakonne i wierni, w tym duża grupa z parafii św. Jakuba w Głownie, z której wywodzi się Paulina Kucińska. Byli świadkami historycznego wydarzenia w historii diecezji łowickiej. "Oto jestem Panie, bo mnie wezwałeś!" - tymi słowami wypowiedzianymi przez Paulinę Kucińską rozpoczął się obrzęd konsekrowania jej na dziewicę. Po wyrażeniu woli przez kandydatkę trwania przez całe życie w konsekracji i oddaniu Bogu, odśpiewaniu Litanii do Wszystkich Świętych nastąpiła modlitwa konsekracyjna. Jako widoczny znak łączności z Chrystusem Paulina Kucińska otrzymała welon, obrączkę oraz brewiarz. Od tego momentu zobowiązana jest modlić się codziennie liturgią godzin. Trzydziestolatka prowadzi gospodarstwo rolne. Zajmuje się głównie hodowlą krów. Znajduje jednak czas na studia teologiczne na UKSW w Warszawie.

  – Kościół łowicki raduje się dzisiaj, że oto w bogactwie stanów życia, będzie miał odtąd pierwszą dziewicę konsekrowaną – mówił w homilii bp Andrzej F. Dziuba. – Tę wielką prawdę, która wybrzmiewa na kartach Pisma Świętego, która tak żywo była i jest obecna w dziejach Kościoła. To niezwykła rzesza niewiast, które pragną być tak blisko Chrystusa, a jednocześnie być tak blisko człowieka i godzić w sobie tę subtelność bycia w świecie. To nie jest droga na "nie". To jest droga na "tak" - droga pójścia za Chrystusem.

  Za Chrystusem – wybierając stan dziewicy konsekrowanej – pragnie iść również Agnieszka Kuźmińska z parafii w Iłowie, której biskup łowicki wręczył dokument zezwalający na rozpoczęcie okresu przygotowawczego. Pani Agnieszka znana jest z tego, że udziela się w zespole wokalno-ewangelizacyjnym Hinemi.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół