Nowy Numer 12/2018 Archiwum

Z myślą o uzdrowisku

Leszek Trębski i Jerzy Stankiewicz podpisali kolejne porozumienie w sprawie uzdrowiska.

Prezydent Miasta Skierniewice Leszek Trębski oraz Wójt Gminy Maków Jerzy Stankiewicz podpisali kolejne porozumienie w ramach wspólnego projektu, jakim jest stworzenie w Skierniewicach ośrodka uzdrowiskowo-rekreacyjnego. Dokument określa główne zadania i obowiązki obydwu partnerów.

Obecnie miasto i gmina czekają na rozporządzenie Rady Ministrów, na mocy którego Osiedle Zdrojowe i trzy sołectwa – Maków, Krężce i Dąbrowice – otrzymają status tzw. „Obszaru Ochrony Uzdrowiskowej Skierniewice–Maków”. Szacuje się, że decyzja w tej sprawie zapadnie najpóźniej do końca czerwca.

Podpisane właśnie porozumienie określa zadania, które w związku z nadaniem ww. statusu obie gminy muszą zrealizować. Dotyczy to m.in. powołania stałej Komisji Uzdrowiskowej, w skład której wchodzić będzie dwóch przedstawicieli Makowa oraz pięciu reprezentantów Miasta Skierniewice. Do celów promocyjnych opracowany zostanie także wspólny logotyp.

Jak twierdzi prezydent Skierniewic, uzyskanie statusu obszaru ochrony uzdrowiskowej jest kolejnym milowym krokiem zbliżającym Skierniewice i Maków do stworzenie uzdrowiska. – Jest to historyczne przedsięwzięcie, które finalnie może stać się gwarantem dynamicznego rozwoju i setek nowych miejsc pracy – przekonuje prezydent Leszek Trębski.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy