• facebook
 • rss
 • Przewrotni złodzieje

  mk /st. post Aleksandra Calik

  dodane 11.07.2013 00:01

  W nocy z 9 na 10 lipca, na drodze krajowej nr 8, turyści z Czech zostali okradzeni metodą "na koło".

  Złodzieje jechali obok upatrzonego wcześniej pojazdu, pokazując na koło i rzekomą awarię. Zaniepokojony kierowca zjechał na pobocze i wysiadł z samochodu, chcąc zobaczyć usterkę. Zaciekawieni pasażerowie po chwili również opuścili pojazd. W tym momencie jeden ze sprawców wsiadł do mercedesa i odjechał nim. O całym zdarzeniu poinformowana została policja. Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom, już kilka godzin po zdarzeniu mercedes został odnaleziony na terenie powiatu grójeckiego. Miał już zmienione tablice rejestracyjne. Policjanci z żyrardowskiej drogówki odnaleźli też skradzioną przyczepę campingową. Pojazdy zostały zabezpieczone i odholowane do Żyrardowa, a potem zwrócone właścicielom. Teraz policja szuka sprawców przestępstwa.

  Żyrardowscy policjanci przestrzegają podróżnych przed kradzieżą pojazdu tzw. metodą "na koło". Polega ona właśnie na tym, że kilku złodziei jedzie obok upatrzonego auta i pokazują kierowcy, że ma awarię koła. Gdy ten zatrzymuje się i wysiada, by sprawdzić, co się stało, jeden ze złodziei wskakuje za kierownicę i odjeżdża.

  Policja radzi, żeby w razie jakichkolwiek podejrzeń na drodze natychmiast dzwonić lub podjechać do najbliższego posterunku policji.  - Natomiast, gdy już musimy wyjść z samochodu, należy zawsze wyłączyć silnik i zabrać ze sobą kluczyki. Najlepiej robić to na stacjach benzynowych, które zazwyczaj są wyposażone w monitoring - podpowiadają policjanci.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół