• facebook
 • rss
 • Zarażał pasją do rajdów

  mk, kpt. Zdzisław Kryściak

  dodane 31.07.2013 22:57

  Kolejne ciekawe spotkanie w ramach programu "Zarazić pasją" zostało zorganizowane w Zakładzie Karnym w Łowiczu.

  Gościem osadzonych był Maciej Wisławski, jeden z najbardziej utytułowanych rajdowców w Polsce. Na spotkaniu z prawie 50 więźniami zaprezentował kilka anegdot ze świata sportów rajdowych, opowiadał o pracy pilota, pokazał też przykładowe zapisy tras, które podawane są kierowcy w trakcie rajdu. Zaprezentował też kilka materiałów filmowych ukazujących pracę pilota, czyli sposób zapisywania i czytania trasy. Na zakończenie spotkania gość otrzymał swój portret, wykonany przez jednego ze skazanych. Złożył też autografy na kilku swoich zdjęciach oraz wpisał się w księdze pamiątkowej ZK w Łowiczu. Program "Zarazić pasją" jest realizowany przez wychowawcę ds. kulturalno-oświatowych.

    Autograf Macieja Wisłałwskiego będzie ważną pamiątką dla osadzonych w łowickim więzieniu
  Archiwum ZK w Łowiczu
  Maciej Wisławski, skierniewiczanin z urodzenia, swoją karierę rajdowca rozpoczął w 1973 r. jako kierowca syreny 104. Rok później wystartował za kierownicą wartburga i zdobył tytuł najlepszego rajdowca w okręgu warszawskim. Uznanie zyskał jako pilot wielu kierowców rajdowych, m.in. Henryka Mandery, Andrzeja Lubiaka, Leszka Kuzaja, Sebastiana Frycza. Miał też okazję jechać z Michaelem Schumacherem. Największe triumfy święcił z Krzysztofem Hołowczycem, zdobywając m.in. mistrzostwo Europy. W sumie zgromadził ok. 200 pucharów za osiągnięcia w różnych rajdach.

  Na początku wizyty w Zakładzie Karnym M. Wisławski spotkał się z kierownictwem jednostki - płk. Robertem Rusieckim i ppłk. Sławomirem Witkowskim. Dyrektor Rusiecki wręczył gościowi zestaw gadżetów łowickich oraz książkę z pamiątkowym wpisem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół