• facebook
 • rss
 • Podwieczorek u Pięknej Pani

  wb

  dodane 03.08.2013 15:25

  W święto MB Anielskiej w Miedniewicach przy stole u Świętej Rodziny spotkali się pątnicy.

  W piątek w klasztorze ojców franciszkanów, w odpust Porcjunkuli, u Matki Bożej Świętorodzinnej spotkali się pątnicy z parafianami, by wspólnie obchodzić święto Matki Boskiej Anielskiej. Eucharystii koncelebrowanej przewodniczył bp Józef Zawitkowski, przyjaciel sanktuarium.

  – Miedniewice to takie dziwne miejsce – mówił w homilii. – Nie mogę nigdy zobaczyć Matki Bożej Miedniewickiej, bo jest taka malutka, z obrazka, który kupił pan w Studziannie. Ale ja Ją znam. To taka Piękna Pani, która jest przy podwieczorku. I święty Józef w wieczorowym stroju, i pan Jezus. Przyglądam się, co tam jest na stole. Wino, jest chleb, jest gruszka, owoce. To bardzo dziwny obraz z pokoju stołowego na pewno człowieka zamożnego. A przez obrazek studziański w Miedniewicach zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Chłop przybił go do słupa w stodole, żeby Matka Boska mu pomagała, żeby chleba starczyło dla wszystkich w rodzinie. A potem przyszły uzdrowienia i w stodole widzieli wszyscy światłość, i już nie było wątpliwości, że to miejsce wybrała sobie Matka Boska, żeby stąd rozdawać łaski – przypominał historię cudownego obrazu z Miedniewic bp Zawitkowski.  

  Mszę św. zakończyła procesja eucharystyczna, w której uczestniczyły wszystkie grupy pielgrzymkowe ze swoimi chorągwiami, szwoleżerowie, strażacy i liczna grupa parafian. Miejscowi przygotowali także festyn z poczęstunkiem i muzyką. Dochód ze sprzedaży ciast, potraw z grilla i napojów przeznaczony zostanie na potrzeby sanktuarium.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół