• facebook
 • rss
 • Zjazd świętych

  Monika Augustyniak

  dodane 01.11.2013 15:49

  Po raz pierwszy w diecezji łowickiej odbyła się "Noc Świętych". W Żyrardowie spotkali się młodzi z diecezji łowickiej, by hucznie uczcić uroczystość Wszystkich Świętych.

  W czwartkowy wieczór 31 października młodzi i młodzi duchem zjechali się do kościoła Matki Bożej Pocieszenia, by razem ze świętymi z diecezji łowickiej uwielbiać Boga i dziękować Mu za powołanie do świętości.

  Spotkanie rozpoczęło się uroczystą procesją relikwii wraz z krótkim przedstawieniem historii życia świętych i błogosławionych. Na zaproszenie ks. Adama Bednarczyka, głównego organizatora imprezy, odpowiedziało kilkadziesiąt parafii, dzięki czemu przed ołtarzem stanęło blisko 30 relikwiarzy. Wśród nich byli patroni diecezji, św. Wiktoria i bł. Honorat Koźmiński i inni. W towarzystwie tak dostojnych gości zebrani uwielbiali Jezusa Eucharystycznego i słuchali słów ojca świętego Franciszka, który zapraszał wszystkich chrześcijan do świętości.

  Po pierwszej części odbywającej się w kościele, bp Andrzej F. Dziuba, kapłani i wierni wraz z relikwiami wyszli poza mury świątyni, by na ulicach Żyrardowa odmówić Litanię do Wszystkich Świętych i oddać Bogu cześć śpiewem i tańcem.

  – Tak, jak apostołowie po zesłaniu Ducha Świętego nie mogli zatrzymać wiary dla siebie i poszli na cały świat głosić Ewangelię, tak i my chcemy zanieść Boga na nasze ulice, do naszych domów do miejsc pracy – mówił Marcin Wiśniewski, jeden z organizatorów. Procesja pod eskortą policji była eksplozją radości i młodości. – Kiedy widzę taki Kościół – młody i pełen werwy – serce mi rośnie – mówi Ewa Mańkowska.

  Biskup łowicki również wyraził swoja radość z "szaleńczych pomysłów" żyrardowskich duszpasterzy. – Dzisiejszego wieczora święci urządzili sobie zjazd w Żyrardowie, na który przybyliśmy także i my. Jestem przekonany, że w naszej procesji wzięło udział znacznie więcej świętych, niż ci w relikwiarzach, gdyż  za nimi szły dziesiątki żyjących świętych, pełnych radości i młodości – mówił biskup, który po uroczystym odśpiewaniu "Te Deum"  wyraził zadowolenie, że żyrardowskie Rio zamieniło się w "Noc Świętych", a już 6 stycznia przybierze postać korowodu Trzech Króli. Spotkania te są przygotowaniem do Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Ostatnim punktem programu był poczęstunek przygotowany na plebani kościoła.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół