• facebook
 • rss
 • Szatan to nie średniowieczna przeszłość

  Marcin Kowalik

  dodane 09.11.2013 16:34

  Do parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Rawie Mazowieckiej przybyła figura św. Michała Archanioła z groty objawień na Górze Gargano.

  Powitanie figury odbyło się wieczorem 8 listopada na największym rawskim blokowisku zwanym Sójczym Wzgórzem. Przybyła w samochodzie-kaplicy w asyście jadącego na sygnale wozu strażackiego OSP w Konopnicy i auta Straży Miejskiej.

  Na figurę Księcia Niebiańskich Zastępów czekali rawianie. Po oficjalnym przywitaniu przez przewodniczącą Rady Miasta Grażynę Dębską została procesyjnie wniesiona do kaplicy. Po czym rozpoczęła się Msza św. inaugurująca trzydniową peregrynację.

  Eucharystii przewodniczył ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba. W akcie intronizacji nałożył koronę na figurę św. Michała.

  - Dla mnie jest to szczególne przeżycie, bo rok temu z moimi kolegami, z którymi byłem razem święcony w katedrze gnieźnieńskiej, pielgrzymowaliśmy do Gargano i nawiedzaliśmy miejsce cudownej obecności św. Michała Archanioła w znakach łask. Dzisiaj jakby on podąża i chciał mnie spotkać tutaj. Jakby wyszedł z miejsca swojego dostojeństwa i stanął w tej prostej kaplicy, ale tak samo z gotowością czynienia znaków i cudów. Archanioł  Michał uczy nas, byśmy nie dali się zwieść, że nie ma złego ducha, abyśmy nie ulegli podpowiedziom, że szatan to przeszłość średniowieczna - mówił w homilii bp Dziuba.

  To szczególne przeżycie dla parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Najmłodsza rawska parafia w listopadzie obchodzi trzecią rocznicę powstania. Wierni wraz z posługującymi księżmi - proboszczem ks. Konradem Świstakiem oraz wikariuszem ks. Łukaszem Szczepańskim - przygotowywali się do peregrynacji poprzez nowennę ku czci św. Michała Archanioła.

  Peregrynację prowadzi ks. Dariusz Kielar CSMA. Michalita zachęca do przyjęcia szkaplerza św. Michała Archanioła. Można to uczynić po każdej sobotniej Eucharystii oraz niedzielnych Mszach sprawowanych do południa.

  Po Mszy o 12.00 nastąpi pożegnanie figury i zakończenie peregrynacji. W sobotę o 20.00 zaplanowana jest projekcja filmu "Między wiarą a kulturą" o sanktuarium św. Michała Archanioła w Monte Sant' Angelo. O 21.00 odbędzie się Apel Jasnogórski i procesja światła.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół