• facebook
 • rss
 • Oklaski dla wszystkich

  koma

  dodane 17.11.2013 20:30

  W niedzielę 17 listopada zakończył się Przegląd Teatrów Pijarskich. Nagrodę Publiczności zdobyli uczniowie z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Zakonu Pijarów w Poznaniu.

  Niedziela to ostatni dzień trzydniowego przeglądu. Po sobotnim maratonie przedstawień, kiedy na scenie zaprezentowano 10 spektakli, nadszedł czas na posumowanie.

  Liczne grono młodych aktorów, które przybyło do Łowicza z placówek pijarskich rozsianych po całej Polsce spotkało się najpierw na Eucharystii w kościele Matki Bożej Łaskawej oo. pijarów.

  Po Mszy św. na sali widowiskowej Pijarskich Szkół Królowej Pokoju, na której odbywał się przegląd, odbyła się ceremonia zakończenia przeglądu.

  Zanim doszło do wręczenia pamiątkowych dyplomów, głos zabrali eksperci: reżyser Marzena Odzimek-Jarosińska, dyrektor Studia Aktorskiego M.O.J. w Radomiu oraz aktor Adrian Kilan, obecnie pracownik TVP.

  - Wasze spektakle dostarczyły nam wielu wzruszeń i bardzo nas cieszyły nas. Na scenie pytaliście o sens istnienia, o walkę dobra za złem. Rozśmieszaliście nas pokazując radość. A tam, gdzie jest radość, tam widać pasję i włożone w to serce - mówiła Marzena Odzimek-Jarosińska.

  - Nie jest najważniejszy warsztat aktorski. Najważniejsze jest to, że na scenie czujecie, to co robicie i za to wam bardzo dziękujemy. Zazdroszczę wam tego, że macie czas na taki teatr. Nie zmarnujcie tego czasu - dodał Adrian Kilan

  Emocje towarzyszyły ogłoszeniu wyniku głosowania na najlepszy spektakl. Głosowali uczestnicy przeglądu, ale tylko ci, którzy widzieli wszystkie przedstawienia.

  Ich zdaniem największe wrażenie na odbiorcach wywarła sztuka "Nasza mała stabilizacja" Tadeusza Różewicza w reżyserii Piotra Grabowskiego w wykonaniu grupy teatralnej z klasy 2a Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Zakonu Pijarów w Poznaniu. Na pamiątkę otrzymali Nagrodę Publiczności w formie statuetki ufundowaną przez redakcję "Gościa Niedzielnego".

  Wręczaniu dyplomów i podziękowaniom towarzyszyły oklaski. Największe otrzymali organizatorzy - wolontariusze z Pijarskich Szkół Królowej Pokoju w Łowiczu wraz z o. Piotrem Różańskim SP i nauczycielką Karoliną Małecką na czele.

  Relacja z pierwszego dnia przeglądu wraz z galerią zdjęć znajduje się TUTAJ.

  Wykaz wykonawców i prezentowanych sztuk oraz zdjęcia z drugiego dnia przeglądu znajdują się TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół