Nowy numer 21/2018 Archiwum

Awanse i odznaczenia

W Zakładzie Karnym w Łowiczu odbyła się uroczystość awansów na wyższe stopnie służbowe i wręczenia odznaczeń "Za zasługi w pracy penitencjarnej".

Uroczystość powiązana była ze Świętem Niepodległości, które jest także świętem funkcjonariuszy służby więziennej. Z tej okazji w poniedziałek 18 listopada na zaproszenie dyrektora płk. Roberta Rusieckiego do ZK w Łowiczu przybyli starosta łowicki Krzysztof Figat i burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński. Służby mundurowe reprezentowali dyrektor okręgowy służby więziennej płk. Marek Lipiński, za-ca komendanta powiatowego policji mł. insp. Andrzej Rokicki oraz z-ca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Jan Gładys.

W korpusie oficerskim awans na stopień majora otrzymało 3 funkcjonariuszy, kapitana - 2 funkcjonariuszy i porucznika - 9 funkcjonariuszy. W korpusie chorążych awans otrzymało 4 funkcjonariuszy. Największa liczba awansów przypadła na korpus podoficerski - awanse otrzymało 33 funkcjonariuszy.

Srebrną odznakę "Za zasługi w pracy penitencjarnej" otrzymał mjr Zbigniew Sokalski, odznaki brązowe - kpt. Izabela Kucińska, chor. Sławomir Bawej i st. sierż. sztab. Anna Kędzierska.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma