• facebook
 • rss
 • Ośmiolatki i folklor

  Aug

  dodane 12.12.2013 23:18

  Do łowickiego muzeum zaproszono 8-latków. Twórczyni ludowa uczyła dzieci tradycyjnego wycinankarstwa.

  Lekcje warsztatowe związane z łowicką sztuka ludową są częścią projektu "Drewno i papier" i odbywają się także w skierniewickiej Regionalnej Akademii Twórczej Przedsiębiorczości.

  W czwartek 12 grudnia kilkunastu 8-latków ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łowiczu nie tylko przyglądało się, jak powstają świąteczne kartki pocztowe Danuty Wojdy, wycinankarki, ale też próbowało własnych sił w trudnej sztuce ludowej.  - Akurat ta klasa bardzo chętnie sięga po papier, nożyczki, czy kredki - opowiada zadowolona z warsztatów Anna Pawełkowicz, nauczycielka.

    Warsztaty z wycinankarstwa prowadziła Danuta Wojda
  Monika Augustyniak /GN
  Przez prawie 2 godziny młodzi artyści wyklejali kartki świąteczne, które potem zabrali do domów. Organizatorem warsztatów jest Magdalena Bartosiewicz, etnograf Muzeum w Łowiczu.

  - W ciągu roku odbywa się wiele takich lekcji. Te są bezpłatne, gdyż dostaliśmy dofinansowanie na projekt. Każde dziecko otrzyma też grę "Memory" ze zdjęciami rzeźb i wycinanek biorących udział w projekcie "Drewno i Papier". Są tam też krótkie notatki o ich twórcach - opowiada pani Magdalena.

  - Zależy nam nie tylko na tym, by rozprzestrzeniać sztukę tradycyjną, ale też uwrażliwić młodych ludzi na trud i wysiłek, jakie artyści muszą włożyć w stworzenie dzieła. Dlatego cieszy nas, że warsztatom z wycinankarstwa towarzyszy całoroczne zainteresowanie - dodaje.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół