• facebook
 • rss
 • Ważne są uczucia

  mak

  dodane 11.02.2014 11:25

  - Czuję się u was, jak u siebie w domu - mówił do cielądzkich parafian bp Louis Dicaire z Kanady.

  W piątek 7 lutego do parafii Świętej Trójcy w Cielądzu przybył bp Dicaire. To już trzecia wizyta biskupa pomocniczego diecezji Saint-Jean-Longueuil. Ostatnio gościł w Cielądzu w uroczystość Bożego Ciała w czerwcu 2012 r. Poprowadził wtedy procesję eucharystyczną.

  Tym razem spotkał się z wiernymi w czasie Sumy w niedzielę 9 lutego. - Jest to dla mnie zawsze wielką radością, że w trakcie pobytu w Polsce mogę kilka dni spędzić w waszej parafii. Zawsze doświadczam u was gościnności, serdeczności i ciepła. Po powrocie mówię innym, że czuję się u was, jak u siebie w domu. Oczywiście, nie da się porozumieć między nami, bo nie znam waszego języka, ale ważne są uczucia przyjaźni i braterstwa, które kierujecie do mnie - mówił bp Dicaire, udzielając błogosławieństwa.

  Cielądzcy parafianie pamiętali o dwóch jubileuszach swojego gościa, które przypadają na początku bieżącego roku. 20 stycznia 1974 r., a więc 40 lat temu, został wyświęcony na kapłana, a 15 lat temu - 25 marca 1999 r. - przyjął sakrę biskupią. Z tej okazji złożyli mu życzenia oraz wręczyli kwiaty i upominek.

  Bp Louis Dicaire urodził się w Montrealu 29 sierpnia 1946 r. Studiował filozofię w Grasset i College Saint-Jean-Vianney, a teologię - w Wyższym Seminarium Duchownym w Montrealu. Studia specjalistyczne z teologii dogmatycznej kontynuował na Uniwersytecie Gregoriańskim i Papieskim Instytucie św. Anzelma w Rzymie.

  Na terenie parafii w Cielądzu bp Dicaire będzie przebywał do czwartku 13 lutego. Korzysta z gościnności ojców ze Zgromadzenia Ducha Świętego. Proboszcz o. Dariusz W. Andrzejewski CSSp przez kilkanaście lat sprawował swoją posługę w Kanadzie, m.in. był współpracownikiem bp. Dicaire'a, który wówczas był biskupem pomocniczym Montrealu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół