• facebook
 • rss
 • Zumba dla Mikołaja

  Monika Augustyniak

  dodane 24.02.2014 12:08

  Ponad 500 osób wsparło chorego na białaczkę 3-letniego Mikołaja Gacia.

  „Charytatywną zumbę dla Mikołaja” w Bobrownikach zorganizowała ciocia chłopca Anna Gać wraz ze swoim mężem Bogdanem. Patrząc od wielu miesięcy na leczenie, cierpienie i wysiłek małego pacjenta i jego rodziny, postanowili zebrać pieniądze na rehabilitację potrzebną po powrocie ze szpitala.

  Miała to być standardowa impreza z zumbą w roli głównej – 3 godz. tańca, nic więcej. Okazało się jednak, że taneczne spotkanie z 23 lutego (w Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym) zamieniło się w dużą, rodzinną imprezę. A wszystko to za sprawą mieszkańców Bobrownik, którzy zapragnęli dołożyć swoje 3 grosze i wspomóc w ten sposób Mikołaja i jego rodzinę.

  Zumba fitness, zumba gold, zumba kids, przejażdżki quadami, prezentacja wozów strażackich, pokaz kwalifikowanej pierwszej pomocy, kącik zabaw dla dzieci, malowanie twarzy, przekąski, owoce i napoje, a na koniec wielkie ognisko z kiełbaskami – to wszystko wynik niesamowitej solidarności i ofiarności, jakimi wykazali się mieszkańcy Bobrownik.

  – Jestem pod wrażeniem tej imprezy – opowiada Wiktoria Michalska. – Sama zumba byłaby zaadresowana do dość ograniczonej liczby osób, a dzięki pozostałym atrakcjom przyszły całe rodziny. Natomiast wiadomość o tym, że imprezę zorganizowali sąsiedzi i znajomi rodziny Mikołaja wywołała we mnie głębokie wzruszenie – dodaje pani Wiktoria, która niedzielne popołudnie w Bobrownikach spędziła z mężem i córką.

  Więcej informacji na temat „Charytatywnej zumby dla Mikołaja” w papierowym wydaniu „Gościa Łowickiego” na 2 marca.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół