• facebook
 • rss
 • Słodkie powitanie

  Marcin Kowalik

  dodane 25.02.2014 10:07

  Od późnych godzin popołudniowych oczekiwano wczoraj w Domaniewicach na przyjazd mistrza olimpijskiego Zbigniewa Bródki.

  Mieszkańcy jego rodzinnej miejscowości przygotowali huczną imprezę na cześć mistrza. Wypełnioną po brzegi salę gimnastyczną specjalnie udekorowano i oświetlono. Przyjazd złotego i brązowego medalisty z Soczi opóźniał się. Dotarł dopiero po 20.00. Przywitano go, skandując jego imię i nazwisko. Pojawił się z medalami na kilka minut, po czym zszedł ze sceny. Trudy dnia i emocje związane z powrotem do Polski dały znać o sobie. Podziękowania w jego imieniu przyjmowała mama Halina.

  Wrócił po kilkudziesięciu minutach. - Kochani, chcę wam bardzo podziękować za to, że jesteście tutaj ze mną. Dziękuję za to, że trzymaliście kciuki podczas moich startów. Przepraszam, że nie mogę się tu z wami bawić - mówił zmęczony mistrz olimpijski. Bródka podziękował na scenie swojemu pierwszemu trenerowi Mieczysławowi Szymajdzie i wręczył mu przywiezioną z Soczi srebrną monetę z wizerunkiem łyżwiarza.

  Specjalnie dla podwójnego medalisty z Soczi mazura zatańczył miejscowy Zespół Pieśni i Tańca "Kalina". Największe zaskoczenie wywołały u Bródki krówki z jego podobizną. Innej słodkiej niespodzianki - 50-kilogramowego tortu - nie miał już siły skosztować. Udał się do domu, gdzie czekały na niego żona z córkami.

  Fetę na cześć mistrza uświetniły pokazy laserowe i sztucznych ogni oraz występ zespołu Weekend.

  Jutro 26 lutego o 15.00 w sali barokowej łowickiego muzeum odbędzie się połączona sesja rad samorządów Łowicza, Domaniewic i powiatu łowickiego. Zbigniew Bródka otrzyma na niej m.in. tytuł Honorowego Obywatela Miasta Łowicza.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół